Dodany: 21.06.2010 11:09|Autor: joanka70

Will już dorósł

Naprawdę wspaniały cykl dla młodzieży.

Dla przypomnienia: głównym bohaterem jest Will, drobny chłopiec, który kiedyś marzył, żeby zostać rycerzem. Niestety, nie miał predyspozycji fizycznych po temu i został oddany na naukę do zwiadowcy Halta. Tam wszystkiego się wyuczył, wyróżnił się wyjątkowym talentem do znikania w krajobrazie, tropienia i strzelania z łuku. Przeżył mnóstwo przygód, jego sława dotarła do krańców królestwa.

W tym tomie Will jest już samodzielnym zwiadowcą, już nie uczniem, dostaje własną placówkę. Z tego miejsca zostaje wezwany do wypełnienia misji; w tym celu musi ukryć swoją tożsamość. Wędruje na północ jako minstrel, bo umie grać na mandoli.

Misja jest ciekawa i niebezpieczna. Naprawdę dobrze się to czyta i wciąga niesamowicie. Will jest chlopakiem bystrym, skromnym, ale nie jest doskonały - ma swoje wady, które tylko urozmaicają czytanie. Zdarzają mu się potknięcia - to z kolei zbliża nas do niego.

Polecam zwłaszcza młodym chłopcom, ale dziewczyny też powinny być usatysfakcjonowane.

Jeśli masz w domu niesfornego dziesięciolatka, którego nie możesz przekonać do czytania książek, poczytaj mu na głos "Zwiadowców". A w połowie książki powiedz, że coś Ci wypadło. Podejrzewam, że z ciekawości młody sięgnie sam, żeby zobaczyć, jak to się skończy. To moja wypróbowana metoda :).

Polecam na wakacje, żeby nie zapomnieć literek.

[recenzję zamieściłam wcześniej na swoim blogu]