Dodany: 26.09.2017 09:36|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Spotkanie Bukklubu i wymienialnia książek już w sobotę

Bukklub30 września zapraszamy na comiesięczną sobotę z Książką w Kordegardzie w Warszawie. O godzinie 14:00 odbędzie się spotkanie Bukklubu – dyskusyjnego klubu książkowego – natomiast w godzinach 16:00–18:00 cykliczna wymienialnia książek.

Więcej szczegółowych informacji znajduje się poniżej w wiadomości od organizatorów.

Wymienialnia Książek

Wymienialnia KsiążekW sobotę 30-go września w godzinach 16.00-18.00, po raz kolejny odbędzie się cykliczna Wymienialnia Książek. Wystarczy przynieść ze sobą książki i wymienić się na inne. Mile widzianym gestem jest zrobienie specjalnej dedykacji dla następnego czytelnika.

Wybór książek jest całkiem spory - od klasyków literatury, książek historycznych i poezji poprzez romanse i poradniki, po literaturę dziecięcą i młodzieżową. Książki polskie i zagraniczne, wydania nowe, PRL-owskie i przedwojenne - każdy znajdzie coś interesującego.

Wymieniając książki, dajemy im nowe życie,  przywracamy je światu, pozwalając na nowo być czytanymi. Dzięki naszej akcji te z nich, które nie przypadły nam do gustu, nie umrą zapomniane i zakurzone, gdzieś na najwyższej półce domowej biblioteczki, ale trafią w nowe ręce, dając radość i realizując swoje przeznaczenie.

Akcja promuje czytelnictwo i nawiązuje do historycznej funkcji budynku galerii, w którym od 1857 roku mieścił się skład książek i nut Gebethner i Wolff.

Udział bezpłatny.

Bukklub30 września, godzina 14:00

Omawiana książka: Korekty (Franzen Jonathan)

Moderator spotkania: Marta Szarejko

Bukklub to comiesięczne rozmowy na temat wybranej książki, prowadzone przez doświadczonych dziennikarzy: Martę Szarejko lub Marka Łuszczynę, którzy współpracowali m.in. z miesięcznikiem kulturalnym „Bluszcz”. pięćdziesiątego czwartego spotkania 30 września 2017 o godzinie: 14:00, będzie książka Korekty Jonathana Franzena.

Omawiamy książki zarówno polskich jak i zagranicznych pisarzy. Sięgając po najnowsze polskie osiągnięcia jak i klasyczne nazwiska ze światowego rynku literatury.

Do tej pory w szpony naszej dyskusji dostały się m.in.: Piaskowa Góra (Bator Joanna), Lala (Dehnel Jacek), Tworki (Bieńczyk Marek), Ludzka skaza (Roth Philip), Czekając na barbarzyńców (Coetzee John Maxwell), Życie jest gdzie indziej (Kundera Milan), Rzecz o mych smutnych dziwkach (García Márquez Gabriel), Głód (Hamsun Knut (właśc. Pedersen Knut)), Cwaniary (Chutnik Sylwia), Nocne zwierzęta (Pustkowiak Patrycja), Morfina (Twardoch Szczepan), Kronika ptaka nakręcacza (Murakami Haruki), Beksińscy: Portret podwójny (Grzebałkowska Magdalena), Moja walka: Księga pierwsza (Knausgård Karl Ove).

Zapisy do newslettera:

bukklub@nck.pl

Udział bezpłatny.

Dodatkowe informacje o działaniach Bukkubu i Wymienialni Książek: Milena Lutomirska, mlutomirska@nck.pl

Źródło: materiały prasowe