Dodany: 18.06.2010 13:26|Autor: Słonko_512

Jak jest na safari

Dlaczego flaming jest różowy? Skąd Masajowie mają krowy? Albo ile wody może zmagazynować w pniu baobab? Czy zebra jest czarna w białe paski, czy biała w czarne?

Beata Pawlikowska wybrała najciekawsze zwyczaje ludzi i zwierząt żyjących w Kenii, Tanzanii i RPA, opisała także wiele ciekawych roślin. Opisy i piękne zdjęcia pomagają "przenieść się" na safari i niemalże odczuć na sobie palące afrykańskie słońce. Książka jest idealna nie tylko dla osób, które będą mogły zobaczyć Afrykę na własne oczy (autorka dokładnie opisała, co należy ze sobą zabrać, na co się zaszczepić, jak zachowywać się w różnych sytuacjach i na co zwracać szczególną uwagę, podała nawet przydatne adresy), ale także dla tych, którzy po prostu chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej. Są w niej informacje, które trudno znaleźć w innych przewodnikach, gdzie podawane są dane liczbowe i krótkie opisy zwierząt czy zabytków.

We wstępie sama autorka pisze: "Postanowiłam napisać mój własny przewodniki i zamieścić w nim wyłącznie to, co jest ciekawe, fascynujące i porusza wyobraźnię. Chciałam pokazać świat, jaki ja widzę podczas podróżowania. Pełen przygód, zaskakujących odkryć i niezapomnianych emocji"*.

Moim zdaniem się udało!

* Beata Pawlikowska, "Blondynka na safari", wyd. G+J RBA, 2009, s. 7.