Dodany: 24.09.2017 21:17|Autor:

Książka: Już jesteś martwa
Bolton S. J. (Bolton Sharon)
Notę wprowadził(a): DDanusia

Nowy przerażający thriller psychologiczny nagradzanej autorki kryminałów z Lacey Flint.

„Sharon Bolton zmienia oblicze literatury kryminalnej”.
Tess Gerritsen

Ona jedna przeżyła. Widziała twarz mordercy. A on widział jej twarz…

Tuż przed świtem wśród niedostępnych wzgórz Nortumbrii mężczyzna zabija kobietę. A potem pilota balonu wycieczkowego. Wszyscy pasażerowie są mimowolnymi świadkami morderstwa. Dwanaście osób ginie. Jedna przeżyła. Widziała twarz mordercy – a on widział jej twarz.

Samotna, przerażona kobieta ucieka. Nikt jej nie pomoże, bo nie ufa nikomu. Policja jej nie ochroni, bo nie zawiadomi policji. Dlaczego?

Wiadomo, kim jest morderca, i dlaczego ją ściga. Lecz kim jest kobieta, która ucieka? I przed czym ucieka naprawdę?

„Ona zna twarz swego prześladowcy, my jednak nie znamy prawdy o niej. Znakomity thriller psychologiczny, którego intryga trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony”.
Agnieszka Krawczyk, portal kryminalny Zbrodnicze Siostrzyczki

„W tym zwodniczym, hipnotyzującym thrillerze Sharon Bolton przechodzi samą siebie i bije swoje własne rekordy doskonałości”.
„The Times”

„Raz jeszcze Sharon Bolton pokazuje, dlaczego jej powieści są bestsellerami: genialnie łączą nowoczesny mroczny thriller psychologiczny z bardziej tradycyjnym kryminałem”.
„The Guardian”

Sharon Bolton jest jedną z najbardziej znanych, lubianych i cenionych brytyjskich autorek psychologicznych kryminałów i thrillerów, tłumaczonych na 20 języków i wyróżnianych najważniejszymi międzynarodowymi nagrodami: CWA Gold Dagger, Barry Award, International Thriller Writers Best First Novel, francuską Prix du Polar.

W 2014 brytyjskie Stowarzyszenie Pisarzy Kryminałów przyznało jej nagrodę CWA Dagger in the Library za całokształt twórczości.

[Amber, 2017]