Dodany: 10.02.2005 17:41|Autor: Biała

Książka na każdą pogodę

Książka ta wpadła mi ręce, kiedy byłam przesycona literaturą, chciałam przerzucić sie wyłącznie na "Galę" i "Vivę" i w prosty sposób wypełniać swoje intelektualne życie ploteczkami z życia innych. Były wakacje, które z Przyjaciółką spędzałyśmy nad morzem. Poszłam na zakupy do małej, miłej kawiarenki i zasiedziałam się na kawie. Dziewczyna, która tam pracowała, miała właśnie "Smak świeżych malin". Poprosiłam ją o przejrzenie, i jak się wciągnęłam w czytanie, tak musiałam opuścić lokal na przerwę obiadową parę godzin później!

Fabuła obejmuje parę miesięcy z życia kończącej studia dziewczyny. Malina jest raczej zwyczajną bohaterką, uwikłaną w pospolite zmartwienia młodych kobiet. Próbuje wymyślić sposób na życie, na własne depresje, na miłość... Osoby, które ją otaczają, na długo pozostają w pamięci. Są barwne i charakterystyczne, a przy tym niegłupie i w pewien sposób prawdziwe.

Malina urzekła mnie swoim podejściem do życia, swoimi słabościami, i swoim pozytywnym nastawieniem do życia.

Książka zaurocza lekkością, a jednocześnie niebanalnością. Czyta się bardzo dobrze, jest przy tym coś, co ogromnie cenię w literaturze - dużo dobrego humoru.

Użytkownik: nescafe 20.03.2005 13:17 napisał(a):
Odpowiedź na: Książka ta wpadła mi rę... | Biała
ksiazka swiat swiezych malin jest rewelacyjna odrazu mnie wciagnela, jest niebanalna, tylko kobiety zrozumieja zycie bohaterki ktore nie jest takie proste bo przeciez kobieta nie jest prosta jednostka jestem zachwycona ksiazka sowy i nie moge sie doczekac kiedy przeczytam nastepne ksiazki z owocowej trylogii.