Nowa powieść Johna Greena w Polsce jeszcze w listopadzie

Autor: Wiadomości

Data dodania: 2017-09-20 09:52

Żółwie aż do końca, John GreenWydawnictwo Bukowy Las potwierdziło, że wyda nową powieść Johna Greena: Żółwie aż do końca. Książka, której amerykańska premiera zaplanowana jest na 10 października, prawdopodobnie ukaże się w listopadzie tego roku.

Autor Gwiazd naszych wina (Green John) oraz Papierowe miasta (Green John)​, jak przekonuje wydawca, powraca w swoim „niepodrabialnym, bezkompromisowym i dowcipnym stylu”, pisze o kwestiach kluczowych zarówno dla młodych ludzi, jak i dla dorosłych. Podobno szczegóły fabuły powieści aż do daty jej amerykańskiej premiery są pilnie strzeżone – zabroniono wręcz ujawniania nazwisk tłumaczy, by mogli pracować w spokoju.

Wydawnictwo planuje dwa wydania książki: z adaptacją okładki oryginalnej oraz z okładką pasującą graficznie do serii opublikowanych wcześniej powieści amerykańskiego autora.

Tytuł Żółwie aż do końca to, przypomnijmy, nawiązanie do anegdoty zawartej w Krótkiej historii czasu Stephena Hawkinga

Na podstawie: Bukowy Las

komentarzy: 0