Dodany: 19.09.2017 13:00|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Nowa książka J.K. Rowling w listopadzie

Życie jest sztuką, J.K. RowlingJuż we wrześniu ukażą się w formie e-booka trzy nowe książki ze świata Harry’ego Pottera. Będą to przewodniki pogłębiające wiedzę fanów o Hogwarcie Szkole Magii i Czarodziejstwa, publikowane do tej pory na serwisie Pottermore. Tymczasem Wydawnictwo MEDIA RODZINA planuje polskie wydanie przemówienia, które J.K. Rowling wygłosiła na Uniwersytecie Harvarda w 2008 roku. Życie jest sztuką: O korzyściach płynących z porażek i o sile wyobraźni (Rowling Joanne (pseud. Rowling J. K., Skamander Newt, Whisp Kennilworthy, Galbraith Robert)) – z ilustracjami Joela Hollanda – pojawi się w księgarniach 22 listopada 2017 roku. Prezentujemy informację od wydawnictwa na temat tej książki.

W 2008 roku J.K. Rowling wygłosiła wzruszającą przemowę dla absolwentów Uniwersytetu Harvarda. Przemówienie, które ukazuje się po raz pierwszy w formie książkowej w języku polskim pt. Życie jest sztuką, zawiera cenne rady dla każdego, kto znalazł się w przełomowym momencie życia. Autorka zadaje trudne pytania o to, jak przyjmować porażki i jak skorzystać z siły wyobraźni dla własnego i wspólnego dobra.

Czerpiąc przykłady z własnego życia, światowej sławy pisarka przenikliwie i poruszająco rozważa najważniejsze wartości w życiu. Temat porażki, problemów życiowych, potęgi wyobraźni jest równie aktualny dziś jak dziewięć lat temu.

Rektor Uniwersytetu Harvarda, Drew Gilpin Faust, powiedziała: „J.K. Rowling stanowi wspaniały wzór do naśladowania, a jej przemówienie było i jest niezapomnianym darem dla nas wszystkich, którzy mieliśmy wówczas zaszczyt jej posłuchać – a teraz także przeczytać”.

Wpływy ze sprzedaży książki J.K. Rowling przekaże organizacji charytatywnej Lumos Foundation na pokrycie działalności bieżącej Fundacji, tak by wszelkie darowizny mogły bezpośrednio zasilać projekty charytatywne w terenie.

J.K. Rowling jest autorką bestsellerowej, wielokrotnie nagradzanej serii o Harrym Potterze. Uwielbiana przez fanów seria sprzedała się na całym świecie w nakładzie ponad 450 milionów egzemplarzy, została przetłumaczona na 80 języków, na jej podstawie powstało osiem bijących rekordy oglądalności filmów. Autorka napisała również i przekazała na cele charytatywne trzy książki towarzyszące serii: Quidditch przez wieki i Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć (na rzecz fundacji Comic Relief i Lumos) oraz Baśnie barda Beedle'a. Z kanonu czarodziejskich lektur (na rzecz fundacji Lumos).

Wraz z Johnem Tiffanym i Jackiem Thorne’em J.K. Rowling napisała sztukę teatralną pt. Harry Potter i przeklęte dziecko, którą można oglądać na londyńskim West Endzie. W tym samym roku 2016, J.K. Rowling zadebiutowała jako scenarzystka w filmie Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Przygody magizoologa Newta Skamandera stanowią prequel do serii Harry Potter oraz początek cyklu pięciu filmów, do których autorka napisze scenariusze.

W 2012 roku wystartowała strona Pottermore, gdzie fani mogą znaleźć najnowsze informacje, reportaże i artykuły, jak również oryginalne teksty autorstwa J.K. Rowling.

Jej pierwsza powieść dla dorosłych Trafny wybór została wydana we wrześniu 2012 roku i zekranizowana przez telewizję BBC w 2015. Powieści kryminalne J.K. Rowling, pisane pod pseudonimem Robert Galbraith, zostały wydane w 2013 (Wołanie kukułki), 2014 (Jedwabnik) oraz 2015 (Żniwa zła). Na ich podstawie Brontë Film i telewizja BBC One wyprodukowała serię kryminalną dla BBC One.

Za zasługi dla literatury dziecięcej autorka otrzymała Order Imperium Brytyjskiego, jak również wiele innych nagród i zaszczytów, a wśród nich francuską Legię Honorową oraz Nagrodę imienia Hansa Christiana Andersena.

Źródło: materiały prasowe

Użytkownik: sowa 20.09.2017 12:41 napisał(a):
Odpowiedź na: Już we wrześniu ukażą ... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Alem się rozczarowała. Te trzy październikowe – w oryginale, a listopadowa (jakiż zawód!) to nie nowa powieść...