Dodany: 01.09.2017 21:29|Autor: modem2{0} obchodzi dzisiaj swoje urodziny BiblioNETkowe! Kliknij aby dowiedzieć się które!

Ogólne> Offtopic

Dziewczynka szuka, a mnie serce ścisnęło.

Już po raz kolejny widzę nieporadne ogłoszenie dziewczynki [chyba] i zrobiło mi się jej żal. Treść:
"Witam, bardzo chcę mnieć to figurkę mogę dać za niego lps z drugiego zdjęcia. Jeżeli go posiadasz proszę napisz na olx mogę tylko i wyłącznie się wymienić uśmiech NIE WYSYŁAM 1 ANI W TYM SAMYM CZASIE NIE OSZUKUJĘ MAM POTWIERDZENIA UCZCIWOŚCI WYMIANY POZDRAWIAM uśmiech "
link do tego ogloszenia [tam są foto]
Nie mam pojęcia o jakie figurki chodzi, kompletnie nie jestem w takich tematach. Może ktoś podpowie jak można tę dziewczynkę uradować tym, czego ona szuka? Gdzie to znaleźć? A może ktoś ma na taką wymianę? Może ktoś rozpuści wici wśród 'swoich' i znajdzie? Ja zapłacę za przesyłkę, a to dziecko z pewnością wyśle swoją figurkę.
Użytkownik: jolekp 01.09.2017 21:41 napisał(a):
Odpowiedź na: Już po raz kolejny widzę ... | modem2{0} obchodzi dzisiaj swoje urodziny BiblioNETkowe! Kliknij aby dowiedzieć się które!
Chodzi o figurki z Littlest Pet Shop. Z tego co się zorientowałam na szybko, piesek w tej konkretnej kolorystyce to chyba jakiś unikat i chcą za niego na allegro jakieś niedorzeczne pieniądze (inne kolory są tańsze).
Użytkownik: modem2{0} obchodzi dzisiaj swoje urodziny BiblioNETkowe! Kliknij aby dowiedzieć się które! 01.09.2017 21:49 napisał(a):
Odpowiedź na: Chodzi o figurki z Little... | jolekp
Jakiego rzędu to jest cena? Może dam radę kupić tej małej toto? Przepraszam, że sama nie sprawdzam, ale coś ostatnio moje patrzałki przed kompem szwankują, a tam jest jak piszesz tego full. Możesz tu dać link do tego konkretnego, którego ona szuka?
Użytkownik: jolekp 01.09.2017 21:54 napisał(a):
Odpowiedź na: Jakiego rzędu to jest cen... | modem2{0} obchodzi dzisiaj swoje urodziny BiblioNETkowe! Kliknij aby dowiedzieć się które!
350 zł + koszt przesyłki, zdaje się, że chodzi o tego: http://allegro.pl/lps-collie-littlest-pet-shop-58-pies-piesek-unikat-i6939040987.html
Użytkownik: modem2{0} obchodzi dzisiaj swoje urodziny BiblioNETkowe! Kliknij aby dowiedzieć się które! 01.09.2017 22:09 napisał(a):
Odpowiedź na: 350 zł + koszt przesyłki,... | jolekp
Dziękuję bardzo:) Matko Niepokalanie PoCIENta! [koleżanka twierdzi, że to autentyk;)] Czy świat zwariował? Kawałek plastiku... W tej sytuacji muszę sobie dać spokój.
Użytkownik: margines 01.09.2017 23:37 napisał(a):
Odpowiedź na: Dziękuję bardzo:) Matko N... | modem2{0} obchodzi dzisiaj swoje urodziny BiblioNETkowe! Kliknij aby dowiedzieć się które!
Świat oszalał?!😲😠

Takie... „coś” charakterem przypominające zabawki-składanki z jajek-niespodzianek kosztuje... ponad 350 zł?!

To nawet nie jest śmieszne.
Użytkownik: Ged 02.09.2017 00:29 napisał(a):
Troszkę zamętu zasieję, ale do końca bym nie ufał takim ogłoszeniom. O czwartej nad ranem małe dziewczynki przypuszczalnie śpią, a nie dodają ogłoszenia o figurkach, które można sprzedać za spore pieniądze ;)
Użytkownik: margines 02.09.2017 01:02 napisał(a):
Odpowiedź na: Troszkę zamętu zasieję, a... | Ged
Że to o naciągnięcie chodzi to pomyślałem, ale na godzinę nie spojrzałem.
Ha!
To już w ogóle daje do myślenia.
Użytkownik: modem2{0} obchodzi dzisiaj swoje urodziny BiblioNETkowe! Kliknij aby dowiedzieć się które! 02.09.2017 10:02 napisał(a):
Odpowiedź na: Troszkę zamętu zasieję, a... | Ged
Bingo! Kompletnie na to nie zwróciłam uwagi.
Użytkownik: parilicium 02.09.2017 08:28 napisał(a):
Lata temu, kiedy ceny usług telefonii komórkowych nie były takie jak w dzisiejszych czasach, wszelkie możliwe sieciowe serwisy ogłoszeniowe były zawalone anonsami mającymi na celu wyłudzenie zdrapki, które brzmiały mniej więcej "Nagie zdjęcia za nr doładowania. Jestem uczciwa, ale pierwsza nie wysyłam!". Tak mi się przypomniało.

Swoją drogą to jednak złoty interes - kawałek, jeśli nie rakotwórczego, to z pewnością obrzydliwego, plastiku, koszt produkcji w Azji zapewne oscylujący góra w granicach kilku centów, za 350 zł.

PS Jeżeli chciałabyś zrobić coś dla niej, to zadzwoń i sprawdź, czy faktycznie jest małą dziewczynką. Jeśli tak, to możesz jej zrobić wspaniały prezent z książki w rodzaju tej Supeł, niesforny pupil (Webb Holly)
Użytkownik: modem2{0} obchodzi dzisiaj swoje urodziny BiblioNETkowe! Kliknij aby dowiedzieć się które! 02.09.2017 09:45 napisał(a):
Odpowiedź na: Lata temu, kiedy ceny usł... | parilicium
100% racji - od razu, gdy zobaczyłam ten anons, pomyślałam, że zamiast szukać dla niej jakiejś figurki, powinnam po prostu kupić jej jakąś porządną książkę, ale pomyślałam też, nie wiedząc oczywiście jeszcze jaki jest wymiar tej 'kolekcji': no dobra, niech się dzieciak cieszy tym plastikiem, skoro tak bardzo tego szuka, a książkę tak czy siak jej podaruję. No ale teraz to już nie ma znaczenia:)