Dodany: 31.08.2017 15:31|Autor: Kuba Grom

Czytatnik: Czeczotka

Lapsusy z internetu

Wypisane kiedyś przypadki językowych błędów:

* Komentarz na Onecie:
"Ów zdarzenie nie ma zmianom katastrofy"

* Artykuł prasowy:
"Mięsny biznes rodziny Olewników jest słynny na całą Polskę. Jednym kojarzy się z tragiczną historią ich syna, drugim z wysokiej jakości mięsem i wędlinami. To pierwsze jest produkowane w zakładach w Sierpcu."

* Artykuł prasowy:
"Wzrost zanieczyszczenia powietrza wzrasta z roku na rok" - wzrost wzrostu to chyba przyspieszenie?

* Opis pewnych pięknych jezior, z niezwykłym poziomem wody:
"Niedaleko znajduje się drugie olbrzymie wywierzysko chociaż nie tak spektakularne ale za to z łatwiejszym dojazdem - Modre Jezero. W tym przypadku woda dochodzi praktycznie do wody."

* Wikipedia o tym jaki kolor ma temperatura:
"Najwyższa odnotowana temperatura wody wynosiła 11,2 °C[4]. Ma ona barwę zieloną, a jej przejrzystość jest większa niż pozostałych jezior w dolinie i wynosiła w czasie pomiarów 13,2 m"

* Twoja Pogoda o tym czym jest piana:
"piana, czyli mieszanina, która w postaci rozproszonej jest gazem. Bąbelki tworzą się m.in. podczas silnego sztormu, gdy woda traci swoje napięcie powierzchniowe, a jej zewnętrzne warstwy zmieniają się w postać gazową."
(ta głupia definicja jest na okrągło używana na tym portalu, redaktor ma prawdopodobnie gdzieś zasób "sprawdzonych definicji" które wkleja w tekst gdy jest potrzeba)

* Zbyt dosłowne potraktowanie zasady, że przed "że" stawia się przecinek, na pewnym forum:
"Przed ,że zawsze stawia się przecinek przynajmniej ja od zawsze byłem tak uczony i jeszcze nigdy na żadnym egzaminie nie straciłem za to punktów a jeżeli wogóle to powinienem tam zastosować wtrącenie bo nie stawiając przecinka przed ,że robie również błąd intp."