Dodany: 28.08.2017 01:06|Autor: Kuba Grom

Czytatnik: Czeczotka

Ostatnio przeczytane (sierpień)

Godzina zero (Christie Agatha (pseud. Westmacott Mary)) - klasyczny kryminał w dobrym stylu, oraz kolejny przypadek rozważań autorki nad kwestiami przeznaczenia i skłonności do zbrodni. Czytałem drugi raz. Pierwszy raz czytałem to tak dawno, że nie pamiętałem rozwiązania zagadki.

E. E. (Tokarczuk Olga) - trochę opowieść o duchach, a trochę o poszukiwaniu prawdy. Książka staje trochę w szerokim rozkroku, jedną stopą stając na wiarygodnie opisanej psychologii postaci, a drugą starając się sięgnąć gdzieś poza nasz świat.

Bardziej gorzka niż śmierć (Träff Åsa, Grebe Camilla) - ciekawy kryminał z wątkami psychologicznymi, ale momentami rozegrany poprzez stereotypy. Dobrą pierwszą połowę psuje końcówka, z przyspieszeniem akcji i zagubieniem logiki wydarzeń Uwaga: po kliknięciu pokażą się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu
Nie spodobała mi się też sama końcówka, taka próba zrobienia "ostatecznego zwrotu akcji" która budzi tylko więcej pytań niż daje odpowiedzi.