Dodany: 25.08.2017 17:26|Autor: OlimpiaOpiekun BiblioNETki

Czytatnik: Wieczorny czas z książką

Zlot- korespondencja na bieżąco

Dzisiaj rozpoczął się oficjalnie zlot. Po kilku przygodach udało nam się zameldować w hotelu. Jednak zanim dotarliśmy do pokoju, zasiedliśmy w restauracji Białej Damy, gdzie dołączyły do nas uśmiechnięte i sympatyczne dziewczyny z PWN.

Rozmowa z dziewczynami była owocna (dla mnie :)) Dowiedziałam się (i zobaczyłam!)wielu ciekawostek na temat nowego imagu naszej strony. Piękna szata graficzna, łatwiejszy dostęp do funkcjonalności i informacji. Czytatki pojawiające się na pierwszej stronie. Widoczne patronaty. Inny wygląd strony z tagami. Warto było czekać na taką ładną stronę (jest jeszcze w fazie testowej, ale widać już światełko w tunelu).

Informacja dla odwiedzających Nieborów: warto zajrzeć na obiad i spacer do Posterunku 77, gdzie nie tylko zjecie Roladki Kapitana Żbika, ale obejrzycie muzeum samochodów.

Cdn.

Użytkownik: OlimpiaOpiekun BiblioNETki 26.08.2017 00:02 napisał(a):
Odpowiedź na: Dzisiaj rozpoczął się ofi... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Jeżeli możecie sobie wyobrazić tłum dorosłych ludzi i jednego rocznego chłopca, który podawany z rąk do rąk większości nieznanych sobie osób, uśmiecha się- to pewnie widzieliście to dzisiaj na zlocie. Po prostu biblionetkowicze to takie przyjazne mole książkowe, że dziecko w ogóle się nie obawia, tylko bawi się tym, że każdy do niego zagaduje, robi miny, pokazuje książki i śliczne zabawki robione przez Annę (dziękuję za żółwia w imieniu młodego).

Myślę, że oficjalne otwarcie zlotu mogę ogłosić za udane! Ognisko skupiło wokół siebie wszystkich zlotowiczów i kilku przyjezdnych biblionetkowiczów (świetnie, że wpadłeś chociaż na chwilę z rodziną Louri). Tematy poruszane były różne: od zachowań naszych zwierząt, po chrzciny, komunie i rosyjskie szlagiery.

A ten kto nie był i nie widział, ten trąba...
Użytkownik: dot59Opiekun BiblioNETki 26.08.2017 19:20 napisał(a):
Odpowiedź na: Dzisiaj rozpoczął się ofi... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Pierwsi uczestnicy zlotu (opuszczając dzisiejszego wieczornego Dixita! Eheu, cor meum desperat...!) powrócili już do domu, żeby się przepakować i odetchnąć przed kolejnym wyjazdem. Nawet ten krótki czas spędzony z Wami uważamy za niezmiernie udany i ogromnie się cieszymy, że nam się udało chociaż na tyle spotkać. Po raz pierwszy półka pożyczkowa jest mniej obciążona niż przed zlotem, ale za to nasze własne książki, które nie znalazły kolejnych amatorów, nie wiedzą, gdzie się zmieszczą, więc chwilowo zaległy w formie stosika podłogowego. Tradycyjnie wyrażamy żal, że nie udało nam się ze wszystkimi porozmawiać chociażby po 10 minut, ale to tak zawsze: zagada się człowiek z dwiema czy trzema osobami o Pratchetcie, płynnie przechodząc do tematu najlepszych polskich tłumaczy, następnie do literatury czeskiej z lat 70 i najlepszej powieści Umberta Eco, a czas leci jak opętany...
Dziękujemy! (w imieniu swoim i Miciusia, którego po 7 godzinach za kierownicą do klawiatury nie zaciągnę)

P.S. Wiadomość specjalna dla (w porządku alfabetycznym) Anny46, Lilijki, Nutinki i Sowy: wszystkie misie tudzież 1 błękitna sowa zostały gorąco powitane przez starszych członków domowej pluszowo-wełniano-innomateriałowej menażerii i teraz wypoczywają po podróży na przydzielonych miejscach na półkach i w koszyczkach. Będzie im u nas dobrze, gwarantujemy!
Użytkownik: margines 27.08.2017 13:49 napisał(a):
Odpowiedź na: Dzisiaj rozpoczął się ofi... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Pozdrawiam wszystkich tych, którzy jeszcze są na tym zlocie i tych, którzy... już tęsknią za następnym😊
Użytkownik: Eida 27.08.2017 20:18 napisał(a):
Odpowiedź na: Dzisiaj rozpoczął się ofi... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Było cudownie - jak zawsze zresztą!
Oboje z Wojtkiem bawiliśmy się świetnie i już czekamy na kolejny zlot w przyszłym roku.
Dziękujemy za miłe towarzystwo :)
Użytkownik: LouriOpiekun BiblioNETki 30.08.2017 11:18 napisał(a):
Odpowiedź na: Dzisiaj rozpoczął się ofi... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Żałuję, że wpadłem jak po ogień - ale i tak było miło, tylko bardzo żałuję, że praktycznie z nikim nie udało mi się pogadać - tyle, co miałem ochotę :/