Dodany: 25.08.2017 13:36|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Narodowe Czytanie już 2 września

Narodowe Czytanie 2017W tym roku na uroczystym wydarzeniu Narodowego Czytania zapoznamy się z dramatem Wesele (Wyspiański Stanisław). Wszystkich zainteresowanych zapraszamy 2 września do Ogrodu Saskiego w Warszawie. Przy okazji tegorocznej akcji po raz pierwszy będzie można skorzystać ze strefy dla dzieci z ofertą edukacyjną. Znajdą się w niej stanowiska Narodowego Centrum Kultury i Poczty Polskiej S.A.

Organizatorzy przygotowali dla najmłodszych uczestników Narodowego Czytania wiele atrakcji, między innymi warsztaty czytelniczo-plastyczne, polegające na wspólnym czytaniu, rysowaniu oraz pleceniu wianków weselnych, a także warsztaty logopedyczne, dzięki którym dzieci odkryją piękno języka ojczystego. Ponadto będzie można nauczyć się projektować kartki i znaczki pocztowe.

Na tym jednak nie koniec atrakcji dla dzieci – by pobudzić wyobraźnię najmłodszych, zorganizowano zabawy rebusowe, nawiązujące tematyką do Wesela. W strefie zorganizowanej przez Narodowe Centrum Kultury zakupicie książeczki edukacyjne jak przykładowo Ano chciałeś, masz wesele z dołączonymi grami logicznymi, kolorowanki i przewodniki po dziele Wyspiańskiego.

Sfera dla dzieci dostępna będzie 2 września w Ogrodzie Saskim w godzinach 12:00–17:00 pod białym namiotem.

Cały program wydarzenia (wraz z obsadą) znajdziecie pod adresem: http://nck.pl/media/attachments/319210/Narodowe%20Czytanie%202017%20program_WGRKs2k.png

Na podstawie: materiały prasowe NCK