Dodany: 13.08.2017 00:33|Autor: ilia

cytat z książki

Ja także wolałabym być w błędzie. Gdybym się myliła, umarłabym spokojnie. Ale, niestety, nie jestem w błędzie. Każdego dnia fakty przyznają mi rację. Każdego dnia! A potwierdzenie, że nie przesadzam, że nigdy nie przesadzałam, mam teraz także od Bernarda Lewisa: sędziwego naukowca, którego nazywają historykiem Islamu. Czytała Pani wywiad, którego w lipcu ubiegłego roku udzielił niemieckiej gazecie? Wie Pani, co nam mówi Bernard Lewis? Mówi, że wielu ludzi Zachodu łudzi się, jakoby radykalny Islam nie był żadnym zagrożeniem dla naszej przyszłości, jakoby był on wręcz Słońcem-które-świeci-nad-Zachodem (słońcem, o którym pisała nazistka Sigrid Hunke), gdyż ów radykalny Islam fascynuje ich i przyciąga. Wywiera na nich taki sam wpływ jak kiedyś komunizm. Lewis mówi, że z tego powodu nasze zwycięstwo nad Al-Kaidą nie jest bynajmniej pewne i że nieunikniona jest islamska przyszłość Europy. Mówi, że do końca XXII wieku Europa będzie w całości lub niemal w całości muzułmańska, czyli stanie się częścią Zachodu Arabskiego, zwanego także Maghrebem. Ale czy wie Pani jak skomentował owo proroctwo umiarkowany-muzułmanin Bassam Tibi, czyli oficjalny reprezentant Umiarkowanego Islamu w Niemczech? Skomentował je, mówiąc: "Rzecz nie w tym, by stwierdzić, czy muzułmanami staną się wszyscy Europejczycy, czy też ich większość. Rzecz w tym, czy Islamem, który podbije Europę, będzie Islam Szarii, czy też Euroislam".

Wstrząsające. Zwłaszcza dziś, gdy Turcja chce wejść do Unii Europejskiej*.

* Oriana Fallaci, "Wywiad z sobą samą. Apokalipsa", przeł. Joanna Wajs, wyd. Cyklady, 2005, s. 208-209.