Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

Stacja Literatura 22: „Lekcja języka poetyckiego dla dzieci”

Autor: Wiadomości

Data dodania: 2017-08-11 13:30

1 osoba poleca ten tekst.

Stacja LiteraturaPodobnie jak przed rokiem, w ramach Stacji Literatura zaplanowano „Lekcję języka poetyckiego”. Tym razem adresatem porannych zajęć będą dzieci ze Szkoły Podstawowej w Stroniu Śląskim. Lekcję dla nich poprowadzi Justyna Bargielska wraz z córką Rozalią, bohaterką książki „Siedem przygód Rozalii Grozy”. Wspierać je będą Anna Makowska-Kowalczyk oraz Kazio Sponge.

Przy okazji premiery książki Aleksander Nawarecki zwracał uwagę, że „urok i siła tej opowieści łączy się z mieszaniem porządków: z jednej strony mamy bogactwo realistycznych szczegółów niby z powieści obyczajowej dla dorastających dziewcząt, a z drugiej – tytułowe »przygody«, więc zdarzenia niezwykłe, ocierające się o cudowność (np. mówiące zwierzęta) i »awanturę«”.

Justyna Bargielska świadomie i niezwykle sprawnie wykorzystuje współczesny, codzienny język, ale swoją książką komentuje również problemy współczesności. Pojawiają się w przygodach Rozalii wątki związane z emigracją, patriotyzmem, terroryzmem, o którym zaczyna się uczyć już dzieci w szkołach, czy z tożsamością.

Anna Makowska-Kowalczyk i Kazio Sponge znani są najmłodszym czytelnikom Biurowych książek. Sześcioletni chłopiec wykonany z gąbki, z zaawansowaną wadą wymowy, „celebryta”, dżentelmen, grający na cymbałkach i papierowej gitarze, wraz z „mamą”, aktorką Teatru Lalek we Wrocławiu, był m.in. gościem wakacyjnego Portu Literackiego w Stroniu Śląskim w 2015 roku.

Oficjalna strona Stacji Literatura 22

http://www.biuroliterackie.pl/wydarzenia/stacja-literatura-22/

Dołącz do wydarzenia na FB

https://www.facebook.com/events/1761540470753284

Wyślij swoje zgłoszenie do Pracowni

http://www.biuroliterackie.pl/projekty/

 

Zobacz festiwalowy trailer 

 

Źródło: materiały prasowe

Podziel się:

komentarzy: 1

Dodaj komentarz  

Pokaż: [drzewo komentarzy] [komentarze według daty dodania]

Użytkownik: Anna125 2017-08-11 16:30 napisał(a):

Odpowiedź na: Podobnie jak przed roki... | Wiadomości Pokaż rodzica

Ale fajne!

Linka Odpowiedz