Dodany: 04.06.2010 00:03|Autor: Godfather{0} obchodzi dzisiaj swoje urodziny BiblioNETkowe! Kliknij aby dowiedzieć się które!

Książka "całkiem dobra"

Paul Sheldon to amerykański pisarz popularny. Jest autorem bardzo znanej serii romansideł o niejakiej Misery. Pewnego feralnego dnia ulega wypadkowi, z którego ratuje go Annie Wilkes. Paul w krótkim czasie zaczyna tego żałować...

"Misery" to wprawnie, choć niekiedy dziwnie i bardzo osobliwie napisane "coś". Jak na Kinga przystało, książka jest konkretna, z umiarkowaną ilością akcji oraz bardzo ciekawie zarysowanymi charakterami. Postacie są wyraźne, zarówno te pierwszoplanowe, jak i te, o których jest tylko wzmianka. Widać tu wyraźnie ten Bachmanowski styl. Wszystko czyta się bardzo przyjemnie, choć niektóre sytuacje są dość przewidywalne. To właściwie jedyny poważny minus.

Książkę polecam, gdyż wśród wielu, wielu plusów o minusach (nielicznych) zapominamy bardzo szybko.

Użytkownik: E.A.Lovecraft 27.06.2017 19:00 napisał(a):
Odpowiedź na: Paul Sheldon to amerykańs... | Godfather{0} obchodzi dzisiaj swoje urodziny BiblioNETkowe! Kliknij aby dowiedzieć się które!
Jak dla mnie najlepsza książka Kinga jaką czytałem (za mną już "Miasteczko Salem", "Lśnienie", "Christine", "Czarny dom" i "Dallas 63"). Może książka jest dobra dlatego, bo jest realistyczna tzn. nie ma w niej nawiedzonych domów, wampirów, duchów i innych rzeczy nadprzyrodzonych. Świetna jest ekranizacja z Kathy Bates - świetnie zagrała nawiedzoną wariatkę :)