Dodany: 14.06.2017 15:30|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

„Czas zmierzchu” Dmitry'ego Glukhovsky’ego wraca do księgarń!

Czas zmierzchuDzisiaj – 14 czerwca – premiera nowego wydania Czasu zmierzchu, niezwykłej powieści Dmitry'ego Glukhovsky’ego, autora kultowej trylogii Metro 2033, Metro 2034, Metro 2035 oraz twórcy międzynarodowego projektu Uniwersum Metro 2033.

Okazją do publikacji Czasu zmierzchu w poprawionej i odświeżonej wersji jest wizyta Dmitry'ego Glukhovsky’ego na Big Book Festival w sobotę 24 czerwca o godzinie 18.00. Spotkanie odbędzie się w Audytorium Medium przy ul. Emilii Plater 31; autor roztoczy przed nami swoją wizję jutra, opowie o fantastycznej wyobraźni, podziemnej Rosji i literaturze, która staje się grą komputerową.

A co łączy wierzenia Majów z naszą współczesną cywilizacją? Odpowiedzi można szukać w kryminalno-fantastycznej powieści Glukhovsky’ego Czas zmierzchu. Jej bohaterem jest zawodowy tłumacz, który otrzymuje zlecenie przekładu hiszpańskiego dziennika wyprawy sprzed setek lat; wyprawy zleconej przez franciszkanina Diega de Landę, a mającej zdobyć święte księgi Majów. Im bardziej tłumacz ulega fascynacji dziennikiem, tym śmielej tajemnicze bóstwa Majów przenikają do współczesnej Moskwy. Duszna atmosfera tropikalnej selwy zadomawia się w arbackich zaułkach… Tymczasem z gazet oraz wiadomości radiowych i telewizyjnych napływają doniesienia o kolejnych kataklizmach. Zniszczenia są ogromne, ofiar – tysiące.

Czerwcowa wizyta Dmitry'ego Glukhovsky’ego w Polsce zbiega się również z premierą ostatniego tomu trylogii Denisa Szabałowa. 14 czerwca, tego samego dnia co Czas zmierzchu, czytelnicy znajdą w księgarniach Prawo do zemsty, trzecią po Prawie do użycia siły i Prawie do życia powieść Szabałowa w ramach serii Uniwersum Metra 2033. Polskie tłumaczenie ukazuje się jako pierwsze na świecie, wyprzedzając nawet premierę oryginału w Rosji. Do książki dołączony jest bezpłatny zbiór W ruinie – dwanaście opowiadań wyłonionych w ramach IV edycji konkursu na najlepsze opowiadania fanów Uniwersum Metra 2033.

Źródło: materiały prasowe

Użytkownik: janmamut 18.06.2017 03:13 napisał(a):
Odpowiedź na: Dzisiaj – 14 cze... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
"niezwykłej powieści Dmitry'ego Glukhovsky’ego"

Zatem Dmitrija Głuchowskiego mamy rzekomo czytać jako "Dmitriego"?! O temporago, o moreso!
Użytkownik: sowa 19.06.2017 23:48 napisał(a):
Odpowiedź na: "niezwykłej powieści Dmit... | janmamut
Jest jak jest, i co poradzisz? Albo Dmitrij Głuchowski - Dmitrija Głuchowskiego (co, owszem, i naturalniejsze, i przyjemniej brzmi), albo Dmitry Glukhovsky - i Dmitry'ego Glukhovsky'ego (sam on stosuje taki zapis swojego imienia i nazwiska, co zrozumiałe i wygodne w świecie, gdzie powszechnie używa się języka angielskiego). I żadne Ci tempory na to nie pomogą, nawet z moresami pospołu.