Dodany: 10.06.2017 22:53|Autor:

„Cyberkultura, internet, społeczeństwo” to seria książek poświęconych kulturze i gospodarce wieku informacji.

Don Tapscott, kanadyjski badacz internetu, światowy autorytet w zakresie strategii biznesowych, badacz wpływu nowych technologii informacyjnych na innowacyjność, najbardziej wpływowa postać nowych mediów od czasu Marshalla McLuchana, prezes nGenera Innovation Network, wykładowca kontraktowy w Katedrze Zarządzania na Joseph L. Rotman School of Management, University of Toronto. Autor i współautor wielu książek, m.in. „Wikinomia. O globalnej współpracy, która zmienia wszystko” (2006, wyd. pol. 2008), „Growing Up Digital. The Rise of the Net Generation” (1997), „Gospodarka cyfrowa” (1995, wyd. pol. 1998).

„Żyjemy w niezwykłych czasach – po raz pierwszy w historii ludzkości pokolenie, które dopiero wkracza w dorosłość, może nas nauczyć, jak przygotować świat na przyszłe wyzwania. Wierzę, że jeśli będziemy ich uważnie słuchać i włączać w nasze działania, kultura interakcji i współpracy, którą reprezentują, stanie się motorem napędowym rozwoju gospodarczego i społecznego, przygotuje naszą kurczącą się planetę na wejście w bezpieczną, sprawiedliwą i dostatnią przyszłość. Nauczymy się, jak sprawniej unikać niebezpieczeństw i lepiej radzić sobie z zagrożeniami, pojawiającymi się wraz z nadejściem nowego medium komunikacyjnego”.

Z „Wprowadzenia”

„Czy mamy… (przynajmniej w stolicy) naszą własną Net Generation? Sądzę, że tak, jakkolwiek jest ona ciągle jeszcze co nieco »wirtualna« albo przynajmniej niekompletna… Problemem wielu dorosłych (w tym zwłaszcza decydentów) jest u nas przede wszystkim niechęć do uczenia się”.

Wstęp do polskiego wydania, dr hab., prof. UW Barbara Fatyga Instytut Stosowanych nauk Społecznych

„Don Tapscott trafił w sedno. Musisz to przeczytać”.

Richard Florida, autor „Who's Your City”, „The Rise of the Creative Class”

„Pierwszy przewodnik po świecie pokolenia sieci przeznaczony zarówno dla jego mieszkańców, jak i dla turystów”.

Nicholas Negroponte, założyciel i prezes fundacji Ona Laptop per Child

[Wydawnictwa Akademickie i Profesjonalne, 2010]