Dodany: 10.06.2017 09:42|Autor:

Książka: Jestem śmiercią
Carter Chris
Notę wprowadził(a): agnesines

Dwudziestoletnia kobieta zostaje porwana. Siedem dni później policja odnajduje jej ciało na niewielkiej polance w pobliżu lotniska w Los Angeles. Zwłoki ułożono z kończynami wyciągniętymi w taki sposób, aby utworzyły kształt gwiazdy.

Sekcja zwłok wykazuje, że kobieta była torturowana, a następnie zamordowana w bardzo dziwaczny sposób. To jednak nie koniec niespodzianek. Morderca lubi gierki, dlatego zostawił wiadomość wepchniętą w gardło swojej ofiary.

Do sprawy zostaje przydzielony detektyw Robert Hunter, który dowodzi jednostką specjalną policji w Los Angeles. Niemal natychmiast odkrywa następne ciało. Hunter wie, że musi działać szybko.

Stawiając czoło wyzwaniom pojawiającym się każdego dnia, Hunter odkrywa, że jest na tropie potwora. Drapieżnika, którego przeszłość skrywa straszliwą tajemnicę. Drapieżnika, którego potrzeba krzywdzenia ludzi oraz żądza mordu nie mogą zostać zaspokojone – ponieważ on jest ŚMIERCIĄ.

[Sonia Draga, 2017]

Użytkownik: reniferze 17.10.2020 22:00 napisał(a):
Odpowiedź na: Dwudziestoletnia kobieta ... | agnesines
Generalnie Chris Carter kojarzy mi się źle - i ze zdziwieniem zobaczyłam, że większość jego książek oceniłam na 4. Dopiero po przejrzeniu swoich uwag do poszczególnych tomów mogę powiedzieć jedno: gdyby umiał stworzyć normalnych głównych bohaterów, to pisałby naprawdę fajne książki. W tym tomie cyklu o Robercie "Dużo czytam" Hunterze był całkiem blisko. Hunter nie zgrywa geniusza, a Garcia nie wygląda na upośledzonego, dzięki czemu można zająć się intrygą, a nie irytować. Nadal nie rozumiem, po co szczegółowe opisy wyglądu wszystkich postaci, nawet tych zupełnie pobocznych - jakaś fiksacja autora na punkcie wzrostu w centymetrach i długości włosów. Ale gdybym nie spojrzała w b-Netkę, to po tej części miałabym o cyklu zupełnie dobre zdanie.