Dodany: 06.06.2017 13:16|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

„A to historia!” – finał największej na Dolnym Śląsku imprezy czytelniczej dla dzieci i młodzieży

Z książką na walizkachTrzynaścioro pisarzy i ilustratorów rozjedzie się 7 czerwca 2017 r. do kilkudziesięciu małych i dużych miejscowości województwa dolnośląskiego, żeby spotkać się ze swoimi młodymi czytelnikami. Dwa wydawnictwa, Literatura i Akapit-Press, zapewniły znakomitą pisarską ekipę – wybitnych i lubianych autorów książek dla dzieci i młodzieży. Wystarczy wymienić nazwiska: Agnieszka TyszkaBeata OstrowickaPaweł WakułaZuzanna OrlińskaRenata PiątkowskaKazimierz SzymeczkoGrażyna BąkiewiczKatarzyna WasilkowskaKrystyna ŚmigielskaSergiusz PinkwartAndrzej ŻakDorota Combrzyńska-Nogala oraz Joanna Zagner-Kołat – ilustratorka

Organizacyjnie całość imprezy koordynuje Dział Pracy z Dziećmi Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej.

Tegoroczna edycja największej dolnośląskiej imprezy czytelniczej dla dzieci i młodzieży odbywać się będzie pod hasłem „A to historia!”. Spotkania odbędą się w ponad 70 miejscowościach. Pisarze opowiedzą swoim młodym czytelnikom nie tylko o historiach, które trafiają do ich książek, ale także o swoich własnych przygodach z historią rozumianą jako dzieje, przeszłość – narodu, kraju, miasta, wsi, rodziny...

A 10 czerwca 2017 r. wszyscy autorzy zjadą do Wołowa na wielki finał XIV Dolnośląskich Spotkań Pisarzy z Czytelnikami „Z książką na walizkach”. To będzie właściwie wielki książkowy festyn, który zacznie się przemarszem parady czytelniczej ulicami miasta. A później, podczas imprezy plenerowej, będzie można osobiście porozmawiać z pisarzami, kupić ich książki i uzyskać od nich autografy, a może nawet specjalne dedykacje. Początek o godz. 10.00.

Wszystkie dzieci i całą dolnośląską młodzież serdecznie zapraszamy na święto książki do Wołowa. Jeśli możecie – przyjeżdżajcie! Już zamówiliśmy doskonałą pogodę!

- - - - - - - - - - -

Projekt A to historia! XIV Dolnośląskie spotkania pisarzy z czytelnikami Z książką na walizkach dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz samorządów: województwa dolnośląskiego, gminy Wołów i powiatu wołowskiego.

Źródło: materiały prasowe