Dodany: 01.06.2017 16:24|Autor:

„Happy end” zawiera wszystkie dotąd wydane książki poetyckie Adama Kaczanowskiego, nowe wiersze, teksty pisane pod pseudonimem oraz dramat napisany wraz z Andrzejem Szpindlerem.

Bonus: Adam Kaczanowski & Andrzej Szpindler, „Kości pod pieczeń Baby Boom” (2009) + DVD: Adam Kaczanowski, „Happy end”.

Ilustracje: Kira Pietrek.

„Gdzieś pomiędzy duszną metafizyką Micińskiego a nadmiernie ufnym dziennikarstwem ekonomicznym można natrafić na pasmo z Kaczanowskim. Gorąco ci je polecam”.

Piotr Janicki

Adam Kaczanowski (ur. w 1976 r.) poeta, prozaik, performer. Debiutował w 1994 r. w „FA-arcie” i „Nowym Nurcie”. Jego utwory publikowano również w takich czasopismach, jak „bruLion”, „Czas Kultury”, „Kresy”. W 1997 r. kwartalnik „Opcje” wydał jego arkusz poetycki pod tytułem „Czarna skrzynka”. W 1999 r. w serii „Biblioteka »Czasu Kultury«” ukazał się tomik „Życie przed śmiercią”. W 2000 r. otrzymał Medal Młodej Sztuki w kategorii literatura. Dłuższe utwory prozatorskie publikuje od 1998 r. w miesięczniku „Twórczość”. Jego pierwsza powieść „Bez końca” została wybrana przez Instytut Książki do reprezentowania Polski na Festiwalu Pierwszej Powieści w Kilonii w maju 2006 r. Wydał m.in. tomy wierszy „Stany” (2005), „Sośnicki. Szary człowiek” (2006), „Nowe zoo” (2008), „Szkielet małpy” (2010), „Kto zaspokoi nasz głód” (2013). Mieszka w Poznaniu.

[WBPiCAK, 2014]