Dodany: 01.06.2017 10:09|Autor: wwwojtusOpiekun BiblioNETki

Czytatnik: Czytatki

Nagroda "Nowej Fantastyki" 2014-

Nagrody "Nowej Fantastyki" to nagrody literackie w dziedzinie fantastyki, przyznawana corocznie przez jury Nowej Fantastyki na Pyrkonie w dwóch kategoriach: książki roku oraz Reflektora, nagrody dla początkujących, polskich twórców.

2014
- Książka roku: Tysiąc jesieni Jacoba de Zoeta (Mitchell David (ur. 1969))
- Reflektor: Zbierzchowski Cezary

2015
- Książka roku: Echopraksja (Watts Peter)
- Reflektor: Paliński Paweł

2016
- Książka roku: Rozłąka (Priest Christopher)
- Reflektor: Murek Weronika

2017
- Książka roku: Dom z liści (Danielewski Mark Z.)
- Reflektor: Zembaty Wojciech

2018
- Książka roku: Problem trzech ciał (Liu Cixin) i Ciemny las (Liu Cixin)
- Reflektor: Hałas Agnieszka

2019
- Polska książka roku: Woda na sicie: Apokryf czarownicy (Brzezińska Anna (ur. 1971))
- Zagraniczna książka roku: Poklatkowa rewolucja (Watts Peter)
- Wznowienie roku: 451º Fahrenheita (Bradbury Ray (Bradbury Raymond Douglas)) i Wracać wciąż do domu (Le Guin Ursula K. (Le Guin Ursula Kroeber))
- Komiks roku: B.B.P.O. "Plaga żab"
- Reflektor: Zańko Przemysław

2020
- Polska książka roku: Baśń o wężowym sercu albo Wtóre słowo o Jakóbie Szeli (Rak Radek)
- Zagraniczna książka roku: Do błyskawicy podobne (Palmer Ada)
- Wznowienie roku: Cała Orsinia: Malafrena; Opowiadania i piosenki (Le Guin Ursula K. (Le Guin Ursula Kroeber))
- Polski komiks roku: Wydział 7
- Zagraniczny komiks roku: Donżon: Wydanie zbiorcze 1 (antologia; Sfar Joann, Trondheim Lewis (właśc. Chabosy Laurent), Boulet (właśc. Roussel Gilles))
- Nagroda im. Macieja Parowskiego: Krajewska Marta

2021
- Polska książka roku: Upiór: Historia naturalna (Kozak Łukasz)
- Zagraniczna książka roku: Wydech (Chiang Ted)
- Wznowienie roku: Green Town (Bradbury Ray (Bradbury Raymond Douglas))
- Polski komiks roku: Czerwony Pingwin musi umrzeć!: Tom 2 (Śledziu (właśc. Śledziński Michał))
- Zagraniczny komiks roku: Indyjska włóczęga lub Druga część "Żywota młodzika niepoczciwego imieniem Pablos czyli wzór dla obieżyświatów i zwierciadło filutów"... (Ayroles Alain, Guarnido Juanjo)
- Nagroda im. Macieja Parowskiego: Gunia Wojciech

2022
- Polska książka roku: Anatomia pęknięcia (Protasiuk Michał)
- Zagraniczna książka roku: Czarny lampart, czerwony wilk (James Marlon)
- Wznowienie roku: "Piknik na skraju drogi i inne utwory", Arkadij i Borys Strugaccy www.biblionetka.pl/search.aspx?searchType=book_cat​alog&searchPhrase=Piknik+na+skraju+drogi+i+inne+ut​wory
- Polski komiks roku: Oszołamiające bajki urłałckie Krzysztofa Owedyka potocznie Prosiakiem zwanego (Prosiak (właśc. Owedyk Krzysztof))
- Zagraniczny komiks roku: Ptaszyna (Van Poelgeest Darcy, Bertram Ian)
- Nagroda im. Macieja Parowskiego: Salik Magdalena

2023
- Polska książka roku: Alef (Rak Radek)
- Zagraniczna książka roku: Być może gwiazdy (Palmer Ada)
- Wznowienie roku: Wywrócony świat i inne utwory (Strugacki Arkadij (pseud. Jarosławcew S.), Strugacki Borys)
- Polski komiks roku: Zasada Trójek (Grządziela Tomasz (pseud. Spell))
- Zagraniczny komiks roku: Toppi: Kolekcja (tomy 1-3)
- Nagroda im. Macieja Parowskiego: Sobiecka Marta

Inne nagrody literackie: Nagrody literackie

Użytkownik: Małgorzata_ 31.05.2019 17:22 napisał(a):
Odpowiedź na: Nagrody "Nowej Fantastyki... | wwwojtusOpiekun BiblioNETki
"451º Fahrenheita" mam na liście klasyków, które trzeba kiedyś przeczytać. A wśród ostatnio zakupionego, po dłuuuugiej przerwie pakieciku książek papierowych znalazło się m.in. "Wracać wciąż do domu" i "Nie ma czasu".
Użytkownik: wwwojtusOpiekun BiblioNETki 31.05.2019 18:59 napisał(a):
Odpowiedź na: "451º Fahrenheita" mam na... | Małgorzata_
Mi tylko tych esejów brakuje z tych najnowszych wydań Le Guin. Ładnie to wygląda na półce. :)
Bradburego mam w jakimś starszym wydaniu od Solarisu. Szkoda, bo serię Artefakty też zbieram, ale dubli kupować nie będę.