Dodany: 28.04.2017 15:46|Autor:

Książka: Bestie
Ćwiek Jakub
Notę wprowadził(a): il93

Czasami jedynym wyjściem jest opowieść…

Nagła śmierć głowy jednej z rodzin mafijnych oznacza zerwanie paktu. Grimm City grozi wojna totalna. W obliczu tych wydarzeń i bodaj najważniejszego procesu sądowego w historii miasta nawet pojmanie krążącego po ulicach psychopaty zwanego Drwalem wydaje się kwestią drugorzędną. Pech chce, że to właśnie ta sprawa przypada inspektorowi Evansowi… i że przyjdzie mu ją dzielić z samozwańczym stróżem prawa z ubogiej dzielnicy po drugiej stronie mostu – Emethem Braddockiem, byłym bokserem, Bestią.

Druga wizyta w Grimm City to wciąż smoliście czarny kryminał, tym razem doprawiony elementami sądowego dramatu, gdzie zło osiada na człowieku wbrew jego woli, niczym tłuste krople deszczu. To opowieść o mieście innym niż wszystkie. A może takim samym?

„W tej świetnej opowieści najważniejsza jest atmosfera. Ciężka, lepka i gęsta. Jak na rasowy noir przystało”.

Mariusz Czubaj

„W świecie Grimm City Jakub Ćwiek umiejętnie łączy czarny kryminał z urban fantasy, tworząc miks oryginalny i oferujący duży potencjał fabularny. W kontynuacji opowieści o brudnym mieście brudnych spraw odkrywa jego kolejne mroczne tajemnice i pokazuje, jak niewiele potrzeba, by obudziły się w nas bestie. W każdym z nas”.

Rafał Śliwiak, „Nowa Fantastyka”

„Pośród neonów i mętnych kałuż, w smugach dymu pogrążone ponure miasto… Miasto wielu grzechów. A w nim Jakub Ćwiek – wytrawny bajarz snujący swoje czarne opowieści o seryjnych mordercach, o mafijnych porachunkach i o ludziach, którzy znikają w wiecznej ciemności Grimm City. Posępne aż do samego dna duszy!”

Olga Kowalska, Wielki Buk

Jakub Ćwiek. Jest autorem ponad dwudziestu książek, a także licznych opowiadań, artykułów publicystycznych i scenariuszy. Najbardziej znany ze stworzenia uniwersum „Kłamcy”, rozwija też światy, w których prym wiodą „Chłopcy” i „Dreszcz”, oraz wypuszcza się na zupełnie inne terytoria. Dziesięciokrotnie nominowany do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla, otrzymał ją w 2012 roku za opowiadanie „Bajka o trybach i powrotach”. W tym samym roku oraz ponownie dwa lata później został nominowany do Śląkfy w kategorii Twórca Roku.

[Sine Qua Non, 2017]

Użytkownik: reniferze 19.07.2022 10:56 napisał(a):
Odpowiedź na: Czasami jedynym wyjściem ... | il93
Jestem pod wrażeniem, świetna książka! Już pierwsza część Wilk! (Ćwiek Jakub) była dobra, a ta jest jeszcze lepsza. Liczę na to, że autor pokusi się o stworzenie kolejnych części opowieści o Grimm City.