Dodany: 24.04.2017 05:45|Autor: justynaa1

Książki i okolice> Pomoc

Nie pamiętam tytułu książki fabularnej o malarzu, proszę o pomoc.

Czytałam tę książkę około 15 lat temu i pamiętam z niej tylko dwie sceny (nie jestem zupełnie pewna czy obie sceny są z tej samej książki ale chyba tak).

Pamiętam że książka była o malarzu, raczej biednym, który zakochał się w jakiejś kobiecie i malował jej portret przez kilka dni lub tygodni. Jak namalował ten obraz to na końcu domalował na nim gałązkę belladonny. To było z jakiegoś powodu kluczowe i symboliczne. Wydaje mi się że potem ta kobieta to zauważyła i była zła.

Druga rzecz jaką pamiętam to ten malarz i jakaś inna kobieta pracowali razem chyba w kościele. Jedno z nich malowało, a drugie czytało na głos książkę.

Wiem że to bardzo mało informacji ale może komuś się to skojarzy? Byłabym bardzo wdzięczna. Dziękuję.
Użytkownik: il93 30.04.2017 13:50 napisał(a):
Odpowiedź na: Czytałam tę książkę około... | justynaa1
2. jest w Jerychonka (Rodziewiczówna Maria) O to chodzi?
Użytkownik: justynaa1 02.05.2017 02:44 napisał(a):
Odpowiedź na: 2. jest w Jerychonka O to... | il93
Tak! Dziękuję bardzo :D
Wygląda na to że to rzeczywiście ta książka, chociaż najwyraźniej pomyliłam się ze szczegółami. Bo to chyba nie ten malarz tylko ta malarka rysowała portret tej pięknej kobiety.

Nie miałam dużej nadziei że ktokolwiek rozpozna te dwie sceny które opisałam, a jednak.
Dziękuję jeszcze raz :)