Dodany: 21.04.2017 22:35|Autor:

Aż do teraz sądziliśmy, że na temat Pabla Escobara, narkotykowego króla wszech czasów, powiedziano już wszystko. Jednak dotychczas wszelkie opowieści pochodziły z zewnątrz, nigdy z prywatnej przestrzeni jego domu.

Ponad dwadzieścia lat po zakończeniu polowania na króla kokainy Juan Pablo Escobar przenosi się w przeszłość, by ukazać pełny portret swojego ojca – człowieka zdolnego do niewyobrażalnego okrucieństwa, ale i do nieskończonej miłości względem swoich bliskich.

Nie jest to opowieść o dziecku chcącym odkupić grzechy ojca, lecz szokujące spojrzenie na konsekwencje przemocy. Książka jest wyrazem potrzeby pokoju i przebaczenia.

Juan Pablo Escobar (obecnie Juan Sebastián Marroquín Santos) urodził się w Medellín w 1977 roku. Jest architektem i projektantem wzornictwa przemysłowego. Wystąpił w wyróżnionym siedmioma nagrodami filmie dokumentalnym "Grzechy mojego ojca", pokazanym przez Organizację Narodów Zjednoczonych podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Pokoju. Pacyfista, rzecznik dialogu i wybaczenia. Doprowadził do spotkania i pojednania z dziećmi ofiar narkoterroru szerzonego przez jego ojca w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Syn najbardziej znanego w historii barona narkotykowego.

[Zysk i S-ka, 2017]

Użytkownik: reniferze 08.01.2019 14:17 napisał(a):
Odpowiedź na: Aż do teraz sądziliśmy, ż... | agnesines
Cała historia Escobara jest fascynująca i aż nieprawdopodobna, a po rewelacyjnym serialu "Narcos" ciekawie było pogłębić wiedzę od innej strony. Chwilami co prawda trudno się odnaleźć w natłoku nazwisk i skrótów (strasznie dużo dziwnych organizacji jest w tej Kolumbii), i myślę, że bez obejrzenia serialu pogubiłabym się kompletnie, ale czytało się dobrze. Jedyny mój zarzut, to kompletny brak talentu literackiego autora, szczególnie widoczny w dialogach.