Dodany: 20.04.2017 21:45|Autor:

Nie byłeś jeszcze w filharmonii? Rzadko słuchasz muzyki klasycznej? Uważasz, że jest ona „zbyt poważna”? Przeczytaj tę książkę!

Po świecie muzyki oprowadzi Cię David W. Barber — znakomity przewodnik, który z humorem, sowicie okraszając ważne treści anegdotą, zapozna Cię z faktami z historii muzyki, które znać trzeba, wiadomościami z życia kompozytorów, które znać warto i ciekawostkami, których znajomość może uczynić z Ciebie niemal wytrawnego konesera.

Autor potrafi rozbawić także tych, którzy o muzyce wiedzą więcej, a nawet całkiem dużo, przedstawiając znane z podręczników fakty w krzywym zwierciadle swego absurdalnego humoru.

„Jest to przeuroczy, dowcipny i kompetentny (a także lekko złośliwy) wykład, opisujący początki oraz rozwój sztuk muzycznych i najwybitniejszych – ale nie tylko – kompozytorów. Po przeczytaniu tej, napisanej z przymrużeniem oka, książki okazuje się, że ci »wielcy i wspaniali« muzycy też miewali swoje wady i wcale nie zawsze osiągali sukces za życia. Barwnie napisane anegdoty uatrakcyjniają już i tak naszpikowane dowcipem życiorysy niespodziewanie ciekawych ludzi. Zafunduj sobie historię muzyki, wyłożoną wreszcie jak należy!”

Maria Grochowska, czytelnia.onet.pl

[Adamantan, 2005]

Użytkownik: Marylek 21.04.2017 09:43 napisał(a):
Odpowiedź na: Nie byłeś jeszcze w filha... | Rosco
Bardzo męcząca pozycja. Nie jest to historia muzyki, lecz raczej zbiór anegdot jej dotyczący. A narracja tak dowcipna, że trudno jest poza dowcipem cokolwiek zauważyć. I ten kolesiowaty język plus protekcjonalny stosunek do czytelnika! Z trudem brnęłam przez to dzieło. Osoba poszukująca wiedzy może się solidnie rozczarować.