Dodany: 18.04.2017 19:17|Autor:

– Czy istnieje miłość bez zazdrości?
– Dlaczego mężczyźni i kobiety wzajemnie się oszukują?
– Co czują zdradzani mężczyźni?
– Co bardziej martwi kobiety: to, że partner zakochał się w innej, czy to, że szuka przygód seksualnych nieangażujących emocjonalnie?
– Jak poradzić sobie z zazdrością i zdradą?
– Czy można odbudować związek po zdradzie i ponownie sobie zaufać?

Psycholog David M. Buss uznaje zazdrość za zjawisko powszechne i wskazuje jej przejawy w wielu kulturach. Opierając się na ankietach i wywiadach przeprowadzonych w trzydziestu siedmiu krajach na sześciu kontynentach, a także na najnowszych odkryciach w dziedzinie biologii, antropologii i psychologii, stwierdza, że ewolucyjnie pierwsze pragnienia seksualne wciąż kształtują nasze pasje. Zabiera nas w fascynującą podróż przez wiele kultur, od prehistorycznych po współczesne, aby pokazać, jak wielki wpływ na każdego z nas ma tytułowa niebezpieczna namiętność. To książka przełomowa dla rozumienia pierwotnych tajników naszych serc. Szokuje, intryguje i niepokoi, bez wątpienia nie pozostawia nikogo obojętnym. Dodatkowo pokazuje, że jedynie zdrowa równowaga pomiędzy zazdrością a zaufaniem prowadzi do szczerego przywiązania i trwałej miłości.

"Zazdrość to jedno z najciekawszych i najbardziej paradoksalnych ludzkich uczuć. O czym właściwie świadczy fakt, że ktoś jest zazdrosny? Czy to dobrze, czy może jednak źle? Do czego może prowadzić zazdrość i czym się różni damska zazdrość od męskiej? David M. Buss wziął tę niebezpieczną namiętność pod lupę. Wnioski, które przelał na papier, mogą Cię zaskoczyć, ale na pewno pomogą w uniknięciu wielu życiowych zakrętów".

Elwira Piwowarska, kobieta.wp.pl

David M. Buss – profesor psychologii na Uniwersytecie Teksańskim w Austin. Przez wiele lat wykładał na Uniwersytecie Harvarda i na Uniwersytecie Michigan. Światowej sławy ekspert w dziedzinie emocji, płci, psychologii rozwojowej i psychologii relacji. Laureat prestiżowych nagród przyznawanych między innymi przez Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne. Autor ponad 200 artykułów i książek. Nakładem Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego ukazały się: "Ewolucja pożądania. Jak ludzie dobierają się w pary", "Morderca za ścianą" i "Psychologia ewolucyjna".

[Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, 2014]