Dodany: 15.05.2004 12:03|Autor: Omni

bez tytułu

Jest to pierwsza książka tego autora, jaką czytałem i po jej lekturze jestem wręcz pewien, iż nie ostatnia.

Akcja książki rozgrywa się w XII w., głównie w Anglii, ale również momentami w całej Europie. Historia, jaką prezentuje nam autor, jest bardzo rozbudowana (3 tomy), co pozwala na prześledzenie całego właściwie życia kilku głównych bohaterów. Losy tychże postaci splatają się w taki lub inny sposób, historie rodzinne mieszają się z wielką polityką, sprawy kościoła z intrygami państwowymi itd.

Osią powieści jest klasztor w Kingsbridge i plany budowy obok niego nowej wspaniałej katedry. To właśnie rozwój tej wsi, a poźniej miasta, stanowi podstawową kanwę dla perypetii bohaterów. W tym miejscu należy dodać, iż postacie w książce są świetnie dobrane i opisane. Co również zasługuje na uwagę, akcja książki jest osadzona w realiach historycznych, co w połączeniu z chronologicznym uporządkowaniem akcji sprawia, iż ma bardzo duże znamiona autentyczności. Wszystkim miłośnikom powieści oraz średniowiecza gorąco polecam!

Użytkownik: jakozak 21.09.2004 20:14 napisał(a):
Odpowiedź na: Jest to pierwsza książka ... | Omni
Przeczytałam Filary Ziemi, ponieważ polecone mi zostały przez Biblionetkę. Pierwszy tom był fascynujący, napisany świetnie. Główny nacisk położony był na wewnętrzne rozterki przyszłego przeora. Zachęciło mnie to do dalszego czytania. Ciąg dalszy nie był już taki fascynujący - dla mnie za realistyczny. Mimo to postawiłam książce czwórkę. Pierwszy tom 6, drugi i trzeci po +4.
W ogóle znałam do tej pory jedynie książki sensacyjne Kena Folleta. Były znakomicie poprowadzone. Ta jest pierwszą inną.