Dodany: 09.04.2017 17:24|Autor: Ysia

Czytatnik:

Za zamkniętymi drzwiami

Za zamkniętymi drzwiami (Paris B. A. (właśc. MacDougall Bernadette Anne))

Mam problem z oceną tej książki. Niby strasznie mnie wciągnęła. Miałam poczytać tylko godzinkę przed snem i nagle patrzę na zegarek i oczom nie wierzę, bo nie wiadomo kiedy ten czas minął i jak to się stało, że jestem już bliżej końca niż początku. Czyż nie jest to wystarczającą zaletą dla książki, która ma być zwykłą rozrywką i niczym więcej?

Niemniej choć tak dobrze mi się czytało, nie uwierzyłam w tą historię. Nie wiem dlaczego Jack miałby tak długo zwlekać z realizacją swojego głównego celu. Nie czułam się też przekonana do tego, że Grace jest w tak beznadziejnym położeniu jak to było sugerowane. Nawet jeśli były sytuacje kiedy nie mogła nic zrobić, to przez te miesiące były też momenty, w których w mojej ocenie mogła przerwać tę chorą sytuację.

Jeśli chodzi o książki w podobnym temacie, to w mojej ocenie niemoc głównej bohaterki jest o wiele lepiej przedstawiona w Ślubna suknia (Lemaitre Pierre).
(UWAGA: opis z okładki "Sukni ślubnej" to jeden wielki spoiler! Zapomnieli tylko streścić samego zakończenia.)

Użytkownik: cali4nia 02.04.2018 18:03 napisał(a):
Odpowiedź na: Za zamkniętymi drzwiami ... | Ysia
Mam podobne odczucia. Historia mało wiarygodna, ale widać autorce nie na tym zależało. Czyta się ją szybko i może się podobać, wiec nie dziwi mnie komercyjny sukces powieści. U mnie pozostawiła spory niedosyt.