Dodany: 28.03.2017 08:49|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Patronat: „Rozmowy na trzech grabarzy i jedną śmierć” Tomasza Kowalskiego

Rozmowy na trzech grabarzy i jedną śmierćCzy można w sposób zabawny mówić o śmierci, religii, sztuce i patriotyzmie? A o samobójstwie, alkoholizmie, literaturze i wampiryzmie? Otóż można.

Po dobrze przyjętym Mędrcu kaźni Wydawnictwo MG zdecydowało się na wydanie drugiej książki Tomasza Kowalskiego. 29 marca w księgarniach pojawi się wznowienie Rozmów na trzech grabarzy i jedną śmierć, w której autor po raz kolejny podejmuje temat śmierci. Tym razem jednak zamierza rozbawić, może odrobinę postraszyć i sprawić, by po lekturze kolejne odwiedziny na cmentarzu wywołały na waszych twarzach choćby przelotny, ale jednak uśmiech.

Na cmentarzu w Ponurej, przy papierosie i wódce, Tomasz, Rysiek i Młody bez litości karcą świat pozorów, tandetnego blichtru, ludzkiej głupoty i hipokryzji. Świat, który niczym hordy dzikich barbarzyńców odzianych w szare garnitury próbuje wedrzeć się na teren cmentarza – tego ostatniego bastionu wolnej myśli, niczym nieskrępowanej refleksji, zapominanego już prawa do nieprzejmowania się prędkością, z jaką kręci się nasza zadyszana Ziemia. Surrealistyczny klimat powieści tworzą nieziemscy goście naszych grabarzy, jak na przykład wampir alkoholik Wincenty Murnałowski czy tytułowa Śmierć. Kpina i ironia z naszych narodowych wad i zwykłej ludzkiej małości wypełniają rozmowy grabarzy, niczym trumna mogiłę.

Rozmowy o śmierci ze Śmiercią tak leniwą, że nie chce jej się nawet podnieść kosy? To może było u Pratchetta, ale w polskiej literaturze jeszcze nie. Przeczytajcie koniecznie! – zachęca do lektury Marta Guzowska, laureatka Nagrody Wielkiego Kalibru.

Tomasz Kowalski – urodzony w 1970 roku w Katowicach. Z wykształcenia prawnik. Miłośnik makabry, czarnego humoru i turpizmu. Kocha życie w miastach. Ich gwar, tętno, pośpiech, architektura, a nade wszystko mieszkający w nich ludzie to najczęstsi bohaterowie opisywanych przez niego historii.

Źródło: materiały wydawcy

Użytkownik: imarba 29.03.2017 13:49 napisał(a):
Odpowiedź na: Czy można w spos&oacut... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Własnie przeczytałam, i muszę powiedzieć, że jest świetna!