Dodany: 11.03.2017 19:41|Autor:

„Ogarniam. A mam wybór? Robię, co do mnie należy. Mam po kątach płakać, czy jak? To mój problem. Moje życie, moja sprawa.
Ktoś musiał”.

Witek od dwóch lat jest głową rodziny (bardzo jeszcze nastoletnią), może liczyć tylko na siebie i jest już tym zmęczony. Matka – pogrążona w żałobie po Magdzie, która zginęła w wypadku samochodowym. Ojciec, który wtedy prowadził, leży w szpitalu bez kontaktu. A jest przecież jeszcze Bąk, potrzebujący miłości i przytulenia, i babcia z panem Alzheimerem. Kiedy Witek spotyka Kotę – okazuje się, że w jego sercu i głowie jest jeszcze miejsce i dla niej.

Katarzyna Ryrych. Ukończyła filologię angielską na UJ. Od lat uczy angielskiego, maluje obrazy i pisze książki. Dla dorosłych, młodzieży i drobiazgu – jak mówi o dzieciach. Trzykrotna laureatka Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren. Jej powieść „O Stephenie Hawkingu…” otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego oraz wpisana została na listę Outstanding Books for Young People with Disabilities 2015 i Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej (podobnie jak „Król”). „Król” otrzymał także wyróżnienie w konkursie Książka Roku IBBY 2015 oraz nominację do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy.

[Wydawnictwo Literatura, 2017]