Notę wprowadził(a): sowaOpiekun BiblioNETki

Książka: Antologia Polskiej Muzyki Elektronicznej (< praca zbiorowa / wielu autorów >)

Data dodania: 2017-03-06 21:38

„Antologia Polskiej Muzyki Elektronicznej”, przygotowana pod redakcją Marka Horodniczego – publicysty i dziennikarza muzycznego, jest antologią na kilka sposobów. Po pierwsze obejmuje kilkanaście sylwetek osób czy zespołów ważnych na polskiej scenie muzyki elektronicznej lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku. Piszą o nich autorzy związani z muzyką elektroniczną od wielu lat – D. Brykalski, B. Chaciński, M. Kirmuć, J. Słodkowski, J. Szubrycht i M. Wilczyński. Po drugie – bohaterami książki są też instrumenty – historii syntezatorów towarzyszą podrozdziały poświęcone dziesięciu najważniejszym z nich (autorem tego rozdziału jest M. Polak). Po trzecie – integralną częścią publikacji jest antologia stricte muzyczna – dołączona do książki dwupłytowa składanka, na której znajdują się utwory krótsze, w tym elektroniczne przeboje lat osiemdziesiątych, a także dłuższe, nawet dwudziestominutowe nagrania, w tym koncertowe. Dopełnieniem tomu są: wywiad z ikoną polskiej muzyki elektronicznej – Jerzym Kordowiczem oraz popularnonaukowa muzykologiczna analiza zjawiska el-muzyki (autorstwa M. Gradowskiego).

[Narodowe Centrum Kultury, 2017]