Dodany: 01.05.2010 10:15|Autor: emila1988

Błękitnokrwiści

Po książkę sięgnęłam prawdopodobnie z powodu ciekawej okładki, która bardzo mi sie spodobała. Podobnie jak cała szata graficzna ksiażki. Żadko spotykamy ksiażki młodzieżowe tak ciekawie i starannie wydane. Okazało sie jednak, że fabuła podoba mi się dużo mniej.
Początek jest dość ciekawy- już w pierwszym rozdziale mamy zagadką, chłopaka potrącił samochód, powinien zginąć, ale stoi sobie na chodniku jakby nigdy nic. Widzi to główna bohaterka, na własne oczy. Wydawałoby się, że powinna sie zacząć zastanawiać, jak to możliwe, ale ona poprostu stwierdza, że jej sie przywidziało i nie wraca juz do tej sprawy. Tak jest ze wszystkim.
Gdy dziewczyna ze szkoły do której chodzą wszyscy młodzi bohaterowie umiera w dość tajemniczych okolicznościach, nikt tak naprawde sie tym nie przejął. Już następnego dnia wszyscy radośnie pozowali do zdjęć. Główna bohaterka dostaje wiadomość, że Aggie mogła zostać zamordowana, ale... Tym razem uznaje, że to głupi żart. Jedyna zagadką, jaką ktokolwiek decyduje sie rozwiązać, jest znaczenie słowa Croatan, ale i to zostało rozwiązane w banalny sposób.
Ogólnie rzecz biorąc bohaterowie albo nie robią nic, albo rozwiązania przychodzą im zaskakująco łatwo. Miałam nadzieje, że w ksiażce tej znajde choć cień tajemnicy, zagadkę, którą ktoś będzie próbował rozszyfrować. Zawiodłam się. Wszystko jest potwornie przewidywalne.
Wszystko to wydaje sie być... jakieś nieprzemyślane, niedopracowane. Autorka zaczyna jakiś ciekawy wątek, urywa go i dopiero nagle gdzieś pod koniec powieści bohaterce przypomina sie, że to miało miejsce.
Ostatnia rzecz- opis na okładce. Zdradza jedna z największych tajemnic w ksiażce- to kim tak naprawde są bogate dzieciaki ze szkoły. Słowo wampir pada dopiero w połowie ksiażki!
Użytkownik: mysza1988 25.02.2013 18:49 napisał(a):
Odpowiedź na: Po książkę sięgnęłam praw... | emila1988
Podzielam Twoje zdanie. Książka trochę chaotyczna,wątki urywane albo zakończone zbyt szybko i bez sensu. Denerwują mnie też opisy ubrań bohaterów. Co mi to da, że wiem jak się nazywaja projektanci ubrań? W sumie ok, może to ma podkreślać jacy to oni są bogaci, ale chyba można to było pokazać w inny sposób?
Główna bohaterka jest niby outsiderką i stara się nie rzucać bogatym dzieciakom w oczy, ale (nie pamiętam czy w 1 czy 2 tomie) z ochotą bierze udział w sesjach zdjęciowych?
Seria należy do tych słabszych, raczej nie zapadnie mi na długo w pamięć. Czy mogę komuś polecić? Nie wiem...trzeba się samemu przekonać czy ten styl nam odpowiada.