Dodany: 27.02.2017 20:08|Autor: Semm

Polecam

„Akuszer bogów” Anety Jadowskiej to drugi tom serii o Nikicie, w której mamy okazję poznać i obserwować losy członkini Zakonu Cieni, czyli organizacji zabójców na zlecenie. W tej części bohaterka wyrusza do Norwegii, by odkryć rodzinne tajemnice i dowiedzieć się więcej o sobie i swoich zdolnościach, a nade wszystko dowiedzieć się, co ukryła przed nią matka. Nie będzie to jednak miła podróż, bo na Nikitę zaczyna polować jakiś wyjątkowo zdeterminowany typ, gotowy wydać krocie na kolejnych oprychów, którzy mają poskromić nieco protagonistkę. Trafiamy do magicznej Norwegii – z fiordami i pięknymi krajobrazami – opisanej z typowym dla Anety Jadowskiej humorem i dystansem. Autorka ujawnia coraz więcej faktów o postaciach, co tylko podsyca nasz apetyt na kolejne informacje dotyczące ich pochodzenia i sekretów oraz nowe przygody.

„Akuszer bogów” to wciągająca opowieść, prowadząca nas przez wąskie, skandynawskie drogi w pogoni za tajemnicami, które pozwolą bohaterom dopasować elementy układanki. Jest tajemniczo, gwałtownie, wciągająco i niebezpiecznie.

Polecam serdecznie!