Dodany: 25.02.2017 13:10|Autor: natanna51

O piekle na ziemi i nawróceniu

Ania Golędzinowska opisuje w swej książce "Ocalona z piekła" koszmar, jakim stało się jej życie – życie młodej dziewczyny jako dziecko pozbawionej z dnia na dzień miłości oraz ciepła rodzinnego domu, a z czasem nawet samego domu. Wprost niewiarygodne, ile można mieć traumatycznych przeżyć w tak krótkim życiu, w co można się wplątać i jak można zostać wykorzystaną przez innych, i nie dotyczy to jedynie ludzi obcych, ale również bliskich.

Z książki wynika jednakże, że Ania mimo wszystkich błędów, jakie popełniła na drodze do osiągnięcia swego upragnionego celu, czyli bycia modelką, jest osobą z charakterem oraz o głębokim wnętrzu. Potrafiła dostrzegać na kolejnych etapach swojego życia zło, które stawało się jej udziałem, które ściągało ją na dno, a co za tym idzie – potrzebę zmiany. Poszukując dobra miała szczęście – najwyraźniej dzięki opatrzności Bożej – spotkać na swojej drodze ludzi, którzy pomogli się jej odnaleźć i znaleźć wewnętrzny spokój. Ona szukała, a Bóg jej odpowiedział.

Książka jest dobrze napisana, toteż czyta się ją z zaciekawieniem od początku do końca. Ania mało opowiada o pracy modelki, skupia się głównie na swoich przeżyciach – jakby chciała się oczyścić z całego brudu, w który została wciągnięta.

Pokazuje świat, do którego wiele młodych dziewcząt zdąża, a który się okazuje półświatkiem pełnym blichtru i zła. Powinna ją przeczytać każda dziewczyna, która wszelkimi sposobami próbuje się tam dostać.

[Opinia ukazała się na moim blogu]