Dodany: 16.02.2017 15:30|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Kristen Ritter wydaje swoją pierwszą książkę

Bonfire, Krysten RitterKrysten Ritter, gwiazda serialu Netflix Jessica Jones – adaptacji komiksu Marvela – ostatnio była zajęta kręceniem kolejnego sezonu, jednak udało jej się znaleźć odrobinę czasu na napisanie książki. Powieściowy debiut aktorki, którego wydanie zaplanowane jest na listopad tego roku, to psychologiczny thriller pod tytułem Bonfire (Ognisko).

Fabuła kręci się wokół 28-letniej Abby Williams – prawniczki zajmującej się ochroną środowiska, która urodziła się w małej miejscowości, natomiast obecnie mieszka w Chicago. Kiedy dowiaduje się, że lokalny pracodawca, Optimal Plastics, może zatruwać chemikaliami dopływy wody do jej rodzinnego miasta, powraca do Barrens, by zbadać całą sprawę. W trakcie śledztwa zagłębia się w sprawę zaginięcia mężczyzny, który nękał ją w szkole średniej i odkrywa mroczne sekrety.

Krysten Ritter jest podekscytowana swoim debiutem. Mówi: „Jako wielka fanka powieści psychologicznych z dreszczykiem i tajemnicą nie mogłam się doczekać podjęcia wyzwania napisania mojej pierwszej książki. Jest to ekscytująca okazja, by wybrać się wraz z bohaterką w jej wyprawę i naprawdę głęboko pogrzebać w głowie protagonistce. To proces bardzo podobny do tego, jak sama przygotowuję się do roli".

Źródło: entertainment, bustle

Zdjęcie: Peabody Awards