Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

„Książka do zrobienia” z wyróżnieniem BolognaRagazzi Award for Art Books

Autor: Wiadomości

Data dodania: 2017-02-15 11:00

2 osoby polecają ten tekst.

Książka do zrobieniaKsiążka do zrobienia Aleksandry Cieślak zdobyła wyróżnienie w ramach BolognaRagazzi Award for Art Books, przyznawanej przez Międzynarodowe Targi Książk w Bolonii – największe i najważniejsze na świecie targi książki dla dzieci i młodzieży.

O nagrodzie:

BolognaRagazzi Award to najbardziej prestiżowa międzynarodowa nagroda dla książki dziecięcej i młodzieżowej, porównywana do filmowych Oscarów. Przyznawana jest wydawcom przez międzynarodowe targi książki dziecięcej Bolognia Children’s Book Fair za najciekawszą pod względem graficznym i edytorskim książkę dla dzieci i młodzieży. Nagroda i wyróżnienia w kategorii „książki artystyczne” w tym roku zostały przyznane po raz pierwszy. Wydawcy z całego świata mogli zgłaszać tytuły z ostatnich 10 lat, więc konkurencja była ogromna.

BolognaRagazzi Award for Art Books ustanowiono po to, by docenić zaangażowanie i uwagę, z jakimi wydawcy na całym świecie przygotowują książki o tematyce artystycznej. Sztuka jest uniwersalna, a wydawcy literatury dla dzieci mają ogromny udział w ochronie naszego dziedzictwa kulturowego i szerzeniu wiedzy o nim.

O Książce do zrobienia:

Niesztampowa książka aktywnościowa o tworzeniu i projektowaniu książek, dla młodzieży i dorosłych Książka do zrobienia w inspirujący i dowcipny sposób opowiada o projektowaniu książek. Zapewnia wybuchową mieszankę zabawy, zrozumienia i wiedzy, wciągając czytelnika w proces twórczy. Dowiecie się z niej o artystycznym geście, o literach i typografii, o relacjach między słowem i obrazem, o zasadach kompozycji. A także o tym, co powstaje z połączenia wszystkich tych elementów – o książce: czym ona jest i czym może być.

O Autorce:

Aleksandra Cieślak (ur. w 1981) – autorka tekstów, ilustratorka, graficzka. Absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Tworzy książki dla dzieci (m.in. Od 1 do 10, Co wypanda, a co nie wypanda, Co by tu wtrąbić? i Koala disco) i dorosłych (Love Story, Złe sny), ma również na koncie psychodeliczny dramat Tit Anik stworzony w ramach eksperymentalnego programu teatralnego Teren TR. Jest cenioną ilustratorką tekstów prasowych, pracowała także dla Empiku, Instytutu Książki, Instytutu Teatralnego, Barbie i Biedronki. W 2011 roku była stypendystką programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”. W 2016 została nominowana do prestiżowej nagrody Astrid Lindgren Memorial Award.

*

Źródło i grafika: materiały prasowe

Podziel się:

komentarzy: 1

Dodaj komentarz  

Pokaż: [drzewo komentarzy] [komentarze według daty dodania]

Użytkownik: wwwojtusOpiekun BiblioNETki 2017-02-17 10:07 napisał(a):

Odpowiedź na: Książka do zrobienia ... | Wiadomości Pokaż rodzica

Może jeszcze komuś uda się załapać na wykłady:
http://www.arcticpaper.com/KsiazkaDoZrobienia

Linka Odpowiedz