Dodany: 12.02.2017 14:36|Autor: koziolek910

Tytuł: Samotna
Wydawnictwo: Sonia Draga
Liczba stron: 392
Przeczytana przeze mnie: Marzec 2015
Oceniona przeze mnie na: 5.
Samotna (Gardner Lisa (pseud. Scott Alicia))
Pamiętam, jak się zaczęła przygoda z Lisą Gardner, a konkretnie z książką „Samotna”.
Pragnęłam przeczytać jakiś mocny thriller. Myślałam i myślałam nad autorem, z którym dawno się nie „widziałam”, no i padło na Lisę Gardner. Dużo później dowiedziałam się, że był to pierwszy tom cyklu. Na całe szczęście, bo nie znoszę czytać nie po kolei.

Bobby Dodge jest snajperem. Obserwuje dom, w którym uzbrojony mężczyzna zabarykadował się wraz ze swą żoną, Caterine i ich synkiem. Bobby ma sekundy, żeby uratować kobietę, a tym samym rozpocząć ciąg zdarzeń, które raz na zawsze zmienią jego życie.

Powiem, że rzadko tak mam, ale wciągnęłam się od razu. DO tego stopnia, że po raz pierwszy prawie zaspałam na poranne zajęcia. Najbardziej w całej książce ujęło mnie to, jak wspaniale autorka pokazała, że praca snajpera, to nie taka prosta sprawa. No i momenty, w których przemawia do czytelnika pedofil, kiedy mamy okazję poznać jego myśli. Było to dla mnie bardzo wstrząsające.
Nie wypowiem się (teraz) na temat drugiego tomu, o tym kiedy indziej, ale uważam, że ten jest jak najbardziej godny przeczytania.