Dodany: 07.02.2017 12:06|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

„The Snowman” – pierwsze zdjęcia z planu

The Snowman, Michael FassbenderNa początku lutego Film Stage opublikował na swoim Twitterze pierwsze zdjęcie z ekranizacji bestsellerowego kryminału Jo Nesbø Pierwszy śnieg. Przedstawia ono głównego bohatera Harry’ego Hole, w którego wcielił się Michael Fassbender. Fabuła opiera się na poszukiwaniu zaginionej kobiety, której różowym szalem otulono bałwana ulepionego przed jej domem. Światowa premiera filmu zaplanowana jest na 13 października 2017 roku.

W filmie reżyserowanym przez Tomasa Alfredsona (odpowiedzialnego m.in. za Szpiega czy Pozwól mi wejść) zobaczymy również Rebeccę Ferguson i Charlotte Gainsbourg.

Michael Fassbender w wywiadzie dla „Digital Spy” przyznał, że uwielbia pracę z Tomasem Alfredsonem, którego uważa za świetnego twórcę. „Jest w tym filmie nieco elementu skandynawskiego kryminału noir” – dodał. „Myślę, że film będzie straszny, będzie trzymał w napięciu”. Wypowiadał się również o protagoniście, Harrym Hole: „Jest on świetnym detektywem, jednak jednocześnie outsiderem, wykolejeńcem. Wydaje mi się bardzo ludzki w swoim zachowaniu. Powiedzmy, że wplątał się w bójkę – nie jest jak Jack Reacher [bohater cyklu powieści Lee Childe’a – przyp. Wiadomości], Hole w takich sytuacjach wypada najgorzej. Podoba mi się to. Jest w tym coś zabawnego, odnajduję tu cenne elementy komiczne”.

The Snowman

Źródło: The Hollywood News, Film Stage