Dodany: 22.04.2010 08:20|Autor:

Książka: Kolejność uczuć
Sawicka Monika
Notę wprowadził(a): agness38

"Każdego ranka, po przebudzeniu, otrzymujemy kredyt w wysokości osiemdziesięciu sześciu tysięcy czterystu sekund życia na dany dzień. Kiedy wieczorem kładziemy się spać, niewykorzystana reszta sekund nie przejdzie na następny dzień; to, czego nie przeżyliśmy w ciągu dnia, jest na zawsze stracone, pochłonięte przez wczoraj. Każdego następnego ranka rozpoczyna się ta sama magia, znowu otrzymujemy taką liczbę sekund życia i wszyscy zaczynamy grać w tę nieodwracalną grę: bank może zamknąć nam konto w najbardziej nieoczekiwanym momencie, bez żadnego ostrzeżenia - w każdej chwili może zatrzymać nasze życie..."

(Marc Levy)

"Kolejność uczuć" to zbiór historii prawdziwych o miłości, życiu i śmierci.
O człowieczeństwie i jego braku.
O miłości, która jest ślepa, czasem niesprawiedliwa, kapryśna i zaskakująca, daje nam siłę i przyprawia skrzydła, ale także sprawia ból, a my chcemy ją mimo to przeżyć.
O życiu, które jest darem i jedyną okazją, by czas, jaki został nam podarowany, wykorzystać jak najpiękniej.
O śmierci, która wkrada się w nasze życie i wydziera z naszych objęć tych, których kochamy.
O tym, jak żyć po stracie dziecka, którego się nigdy nie widziało i dziecka, które przez wiele lat było całym naszym światem.
O tym, skąd wziąć siłę, gdy odchodzi mężczyzna, kobieta, których kochamy do utraty tchu. Odchodzi różnie. Ale na zawsze.
O tym, że życie nas zawodzi, wystawia na próbę, wymaga podejmowania decyzji, które wydają się ponad nasze siły, ale także przynosi szczęście.
O tym, że wszystko jest względne i w każdej chwili może nabrać innego wymiaru.
O radości z promieni słońca o świcie i z blasku księżyca nocą.

W drugiej części książki pt. "Po drugiej stronie tęczy" znajdują się przepiękne, wzruszające listy, w których czytelnicy dzielili się z autorką refleksjami po lekturze jej wcześniejszych książek.

[Magia Słów, 2010]