Dodany: 2017-01-22 17:55|Autor: wyciszka

BiblioNETka> O BiblioNETce

1 osoba poleca ten tekst.

Chciałabym, by pojawiła się możliwość zaznaczania, że czytamy e-booka.


Na Kindlu - namiętnie i często bez opamiętania - pochłaniam głównie artykuły, ale ostatnio uświadomiłam sobie, że nie wiem zupełnie, ile w ten sposób przeczytałam także e-booków. Nie ma ich zbyt wiele, ale trochę już mi się uzbierało i chciałabym wiedzieć, ile dokładnie; taką funkcjonalnością nie musiałabym liczyć.

Jeśli już omawialiście ten temat, to chętnie się zapoznam i nie krzyczcie.

Pozdrawiam!
Wyświetleń: 1497
Dodaj komentarz
Przeczytaj komentarze
ilość komentarzy: 8
Użytkownik: wyciszka 2017-01-22 17:56 napisał(a):
Odpowiedź na: Na Kindlu - namiętnie i c... | wyciszka
* z taką funkcjonalnością nie musiałabym liczyć :)
Użytkownik: wyciszka 2017-01-22 17:57 napisał(a):
Odpowiedź na: * z taką funkcjonalnością... | wyciszka
a raczej z funkcją :P
Użytkownik: verdiana 2017-01-22 19:48 napisał(a):
Odpowiedź na: Na Kindlu - namiętnie i c... | wyciszka
Masz rację, byłoby super. Teraz też muszę liczyć i zaznaczać. Tylko ja jeszcze liczę, które są z Ivony, które z Legimi, a które czytam na kindle'u. ;)
Użytkownik: wyciszka 2017-01-23 02:43 napisał(a):
Odpowiedź na: Masz rację, byłoby super.... | verdiana
O kurka! :D, nie zazdroszczę. Nie lubię czytać w Legimi, nawet nie przez niebieskie światło, bo na szczęście są filtry, więc pocket, czy insta, świetnie się sprawdzają, ale w aplikacji Legimi źle mi się czyta, sztucznie jakoś, długo nie wytrzymuję. (Szkoda, że Amazon ciągle nie zgadza się na współpracę.) Ivony nie próbowałam do czytania, kojarzy mi się z głosem robota, gdy testowałam ją dawno temu, pewnie teraz działa lepiej, może spróbuję :) Ale to nie jest miejsce na dyskusje o czytnikach, więc byłoby miło, gdyby B. umożliwiła odróżnianie papieru od inku, a nawet oznaczanie miejsca czytania :) Brakuje mi jeszcze daty, wprowadźcie proszę jeszcze datę lektury oraz liczbę kolejnych czytań/powrotów :)
Użytkownik: ketyow 2017-01-23 10:15 napisał(a):
Odpowiedź na: O kurka! :D, nie zazdrosz... | wyciszka
Wszystko to można sobie zapisać w komentarzu. Jak ja przeczytam książkę ponownie, to usuwam ją z przeczytanych i dodaję jeszcze raz, żeby mi się wyświetlała na liście ostatnio czytanych. Na wprowadzenie takich funkcji raczej nie liczył, czekamy jeszcze na mnóstwo innych, ale niewiele się dzieje w temacie.
Użytkownik: verdiana 2017-01-23 13:29 napisał(a):
Odpowiedź na: O kurka! :D, nie zazdrosz... | wyciszka
Jakie niebieskie światło? Ja mogę w Legimi czytać tylko na telefonie, nie ma żadnego niebieskiego, jest białe tło. Czcionkę na szczęście można dostosować. Ale często książki są źle sformatowane, słowo na linijkę, io jeszcze wyśrodkowane, takie pionowe konstrukcje się czyta, bo nie reagują na zgłoszenia. :/ Ponieważ często nie mogę w ogóle czytać, dostępna jest dla mnie tylko Ivona, a książki z Legimi na niej nie działają. :/ W sumie nie wiem czemu, przecież wystarczyłoby je udostępniać w formacie pdf, ebookpoint to często robi, czyli da się.

Ivona ma głos Jacek, który jest dosłownie idealny. Czyta jak człowiek, ale lepiej, bo równomiernie, w przeciwieństwie do lektorów (audiobooki są niedostępne, lektorzy czytają nierówno, więc nie da się ich przyśpieszyć).

Ale w bnetce wystarczyłby mi na początek nawet sam nieszczegółowy podział na książki papierowe i nie. Data też byłaby fajna. Przez to, że jej nie ma, muszę używać Goodreads dodatkowo. Do wyzwań przydałaby się też liczba stron - też muszę liczyć sama i z kolei zapisywać na blogu. Byłoby idealnie mieć wszystko w jednym miejscu i w ogóle customizować wszystko, co się da. ;)
Użytkownik: jakozak 2018-11-19 10:08 napisał(a):
Odpowiedź na: O kurka! :D, nie zazdrosz... | wyciszka
Wyciszka, masz pilne PW
Użytkownik: jakozak 2018-11-19 18:42 napisał(a):
Odpowiedź na: O kurka! :D, nie zazdrosz... | wyciszka
Puk, puk. Wyciszka. Masz pilne PW
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: