Dodany: 17.01.2017 08:46|Autor:

Miesięcznik "Wpis" gromadzi wielu wybitnych autorów, publicystów i patriotów. Ich artykuły, eseje i rozmowy składają się na tę niezwykle patriotyczną publikację. "Polskość jest przywilejem" to niespotykana na naszym rynku księgarskim antologia współczesnej publicystyki konserwatywnej i chrześcijańskiej. Na kartach jednego dzieła zebrał się kwiat polskiego pisarstwa, aby wspólnie zastanowić się nad pytaniami ważnymi dla naszej Ojczyzny, dla każdego z nas. Są tu publikacje nowe, są i sprzed kilku lat. Wszystkie starają się odpowiedzieć na pytania: jakie oblicze ma obecna Polska i kim w niej jesteśmy, jakie zagrożenia – wewnętrzne i zewnętrzne – stoją przed naszą Ojczyzną i przed Europą, co czynić, by zachować swoją kulturę i swój język? Polska jest matką szczególną. (…) Jest matką, która wiele przecierpiała i wciąż na nowo cierpi. Dlatego też ma prawo do miłości szczególnej, powiedział św. Jan Paweł II, największy z rodu Polaków. Kierując się tym przesłaniem autorzy książki przekonują w sposób mistrzowski i sugestywny, że polskość naprawdę jest cennym przywilejem, wypracowanym i wywalczonym przez całe generacje, o który dzisiaj i my mamy obowiązek dbać. Siłę przekazu wzmacnia 106 kapitalnych, różnorodnych ilustracji.

[Biały Kruk, 2016]