Dodany: 12.01.2017 11:16|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

21. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

Targi Książki w KrakowieZnamy termin kolejnej edycji Targów Książki w Krakowie. Odbędą się one między 26 a 29 października 2017 roku. „Czytam i staję się wolny” – te słowa, autorstwa Fernanda Pessoi, będą im patronować.

Jesienny, mglisty poranek w GalicjiTymczasem Targi zaangażowały się w akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na licytacji można zdobyć zbiór opowiadań Jesienny, mglisty poranek w Galicji…, zawierający kryminały, romanse, a nawet opowiadania dla dzieci. Dodatkowo książka podpisana jest przez autorów, m.in. Katarzynę Puzyńską, Martę Guzowską czy Włodzimierza Kowalewskiego, a także Jerzego Bralczyka, który napisał do niej wstęp. Publikację wydano z okazji 20. edycji Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie – to jej ostatni egzemplarz.

„Na co dzień realizujemy wiele projektów, wpisujących się w społeczną odpowiedzialność biznesu, ale Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest wydarzeniem fenomenalnym, wyjątkowym na skalę światową. Staramy się ją wspierać, przekazując ciekawe i oryginalne przedmioty: dotychczas ofiarowaliśmy m.in. replikę Smoka Wawelskiego oraz wielkie serce, wykonane z materiałów kompozytowych. W tym roku przygotowaliśmy coś z myślą o fanach literatury i… łowcach autografów” – mówi Grażyna Grabowska, Prezes Zarządu Targów w Krakowie Sp. z o.o.

Licytować można tutaj: aukcje.wosp.org.pl/wyjatkowy-jesienny-mglisty-poranek-w-galicji-i4022907. Celem tegorocznej zbiórki jest ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom.

Źródło: materiały prasowe