Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

Noc Książki. Edukacja

Autor: Wiadomości

Data dodania: 2017-01-10 17:16

Noc Książki. EdukacjaPierwsze w nowym roku wydarzenie z serii Noc Książki tym razem poświęcone będzie edukacji. Odbędzie się 19 stycznia w siedzibie Klubu Jagiellońskiego przy krakowskim Rynku Głównym 34. Początek o godzinie 19.00.

Ostatnia reforma kanonu lektur ożywiła dyskusję o stanie polskiej edukacji w ogóle. Organizatorzy Nocy Książki, wychodząc od rozważań na temat niskiego poziomu czytelnictwa w Polsce, chcą poruszyć problem kształtowania przez szkołę nawyków czytelniczych wśród najmłodszych, a także wprowadzania innowacyjnych metod nauczania w placówkach oświatowych.

Noc Książki. Edukacja rozpocznie się od zaprezentowania wyników raportu „Jak zwiększyć czytelnictwo w Polsce” opracowanego przez dra Adama Kirpszę w ramach kampanii „Weź czytaj!” prowadzonej przez Klub Jagielloński w 2016 r. i dofinansowanej ze środków MKiDN.

Pierwszy panel wydarzenia poświęcony będzie aktualnej dyskusji na temat nowego kanonu lektur, a także ogólnym uwagom dotyczącym jego zasadności i tego, w jakim stopniu odpowiada na potrzeby młodych ludzi. Czy kanon lektur faktycznie może kształtować dobre nawyki czytelnicze wśród dzieci i młodzieży? I czy w ogóle jest w stanie zachęcić młodego czytelnika do sięgania po literaturę? Gośćmi panelu będą prof. Teresa Walas i dr Piotr Kołodziej.

Spotkanie zamknie dyskusja dotycząca wykorzystywania nowoczesnych technologii do nauczania w szkołach. Czy da się pogodzić tradycyjne formy przekazywania wiedzy z innowacjami technologicznymi? Czy istnieje wspólna przyszłość dla tablicy i tabletu? Porozmawiamy o tym z drem Rafałem Sworstem z Ogrodu im. St. Lema Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie oraz z Iwoną Brzózką-Złotnicką, przedstawicielką projektu Mistrzowie Kodowania.

Noc Książki. Edukacja będzie pierwszym wydarzeniem pod szyldem Nocy Książki organizowanym przez Klub Jagielloński w 2017 roku, a także otwarciem nowej serii spotkań poświęconych czytelnictwu na krakowskim Rynku Głównym 34.

Serdecznie zapraszamy, 19 stycznia od godz. 19.00 czytamy i dyskutujemy przez całą noc!

Strona wydarzenia na Facebooku:
facebook.com/events/205776593160919/

*

Zdjęcia i źródło wiadomości: informacje prasowe

Podziel się:

komentarzy: 0

Dodaj komentarz