Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

Ewald Arenz, „Zapach czekolady” – premiera już jutro

Autor: Wiadomości

Data dodania: 2017-01-10 13:10

1 osoba poleca ten tekst.

Zapach czekoladyJuż od jutra (11 stycznia) będzie można nabyć powieść  Ewalda Arenza Zapach czekolady. Wydawnictwo W.A.B zdecydowało się opublikować nie tylko pozycję sprzedaną w ponad stu tysiącach egzemplarzy, lecz także prozę porównywaną do Pachnidła Patricka Süskinda czy Cienia wiatru Carlosa Ruiza Zafóna, a wręcz uznawaną za mistrzowską kontynuację pracy tych autorów.

 

***

Wiedeń, A.D. 1881. Porucznik cesarsko-królewskiej armii August Liebeskind kończy służbę i przyjmuje posadę w należącej do stryja manufakturze czekolady. Zakochuje się w pięknej, lecz zamężnej Elenie. Między młodymi wybucha płomienny romans, który przerywa tragiczne zdarzenie... August, zrozpaczony po utracie ukochanej i obdarzony nadzwyczajnym zmysłem węchu, postanawia stworzyć niezwykle finezyjne praliny, którymi upamiętni Elenę. Ich niezwykły aromat wydobywa z ludzi najskrytsze marzenia i doprowadza Wiedeń do ekstazy.

„Przepis na sukces tej książki to odrobina Cienia wiatru, szczypta Czekolady i kropla Pachnidła, ale powieść Ewalda Arenza jest tak wyjątkowa, jak specjały cukiernicze jej bohatera. Tego po prostu trzeba skosztować, nie tylko ze względu na niebezpieczny romans, serwowany nam w tak wyrafinowany sposób. Ta powieść to więcej niż pokarm dla duszy, to święto!”

„Brigitte”

 

„Zapach czekolady to jedna z najpiękniejszych książek, jakie kiedykolwiek powstały. […] Co Süskind zaczął w Pachnidle, Arenz kontynuuje mistrzowsko i jeszcze bardziej zmysłowo –  powieść, która opowiada historię piękną samą w sobie, wzbogacona jest przez doskonałe obserwacje autora. Rzadka zdolność do oddania zapachu słowami. Perełka, którą trzeba przeczytać (ale uwaga: czytanie wzmaga apetyt – polecam przed lekturą kupić pudełko czekoladek)”.

Buechereule.de

 

Ewald Arenz (ur. 1956) – bestsellerowy niemiecki pisarz, dramaturg i organizator wielu imprez literackich. Studiował literaturę angielską i amerykańską oraz historię. Jego talent jest zróżnicowany – jest autorem zarówno romantycznego Zapachu czekolady, jak i złośliwej satyry Meine kleine Welt, powieści familijnej Ehrlich & Söhne czy kryminału historycznego Das Diamantenmädchen. 

*

(nota wydawcy)

Podziel się:

komentarzy: 0

Dodaj komentarz