Dodany: 01.01.2017 03:48|Autor: Pani_Wu

Czytatnik: Moje subiektywne rozważania

Czytatka podsumowująca 2016 rok:

Przeczytane w 2016 roku:

STYCZEŃ
1. Łyżeczka (Szylko Izabela) 3,0 Kiepski początek czytelniczego roku :( [moje wynurzenia i rozczarowanie "hitem", którym zachwycają się inni opisałam w czytatce: „Łyżeczka”, która nie zachwyca (audiobook)]

2. Alicja w Krainie Czarów (Carroll Lewis (właśc. Dodgson Charles Lutwidge)) 5,0

3. O tym, co Alicja odkryła po drugiej stronie lustra (Carroll Lewis (właśc. Dodgson Charles Lutwidge)) 5,5

4. Wszystko, tylko nie mięta (Nowak Ewa) 3,5

5. Diupa (Nowak Ewa) 4,0

LUTY
6. Poirot prowadzi śledztwo (Christie Agatha (pseud. Westmacott Mary)) 4,5 [opinia: Kwadratowe jaja, czyli porządek i metoda]

7. Pan Misio (Trokowicz Bartłomiej) 5,5 [opinia: „Pan Misio” dla dzieci w każdym wieku]

8. Życie z drugiej ręki (Grzyb Anna) 2,0 [opinia: Literatura z drugiej ręki]
Murowana kandydatka na gniota roku.

9. Pod Wędrownym Aniołem (Chmielewska Joanna Maria) 4,5 [Opinia: Pod skrzydłami Wędrownego Anioła]

10. Drugi (Nowak Ewa) 5,0 [Opinia: O wychowywaniu syna przez telefon]

11. Obiecaj (antologia; Niziołek-Kierecka Magdalena, Stawiszyński Tomasz, Hermetz Liliana i inni) 5,0 [Opinia: Piętnaście twarzy obietnicy]

12. Paryski ekspres (Simenon Georges) 5,0

MARZEC
13. Mazur (Woźniak Jerzy (ur. 1969)) 4,5 [recenzja: „Mazur”, czyli fascynujący świat pogranicza mazowiecko-pruskiego]

14. Uprawa roślin południowych metodą Miczurina (Murek Weronika) 5,0

15. Radio Yokohama (Bruczkowski Marcin, Borek Monika) 4,0

16. Krzywe 10 (Nowak Ewa) 4,0

17. Lawenda w chodakach (Nowak Ewa) 4,0

18. Córka jest córką (Christie Agatha (pseud. Westmacott Mary)) 4,5 [opinia: Każda matka jest także córką…]

19. Hera moja miłość (Onichimowska Anna) 5,0 [opinia tutaj: Uciec od rzeczywistości]

20. Ogród księżycowy (Krawczyk Agnieszka (pseud. Horn Iga)) 4,5

21. Lot Komety (Onichimowska Anna) 5,0 [opinia: W poszukiwaniu rodziny]

22. Demony na smyczy (Onichimowska Anna) 5,0 [opinia: Klucz do Komety]

KWIECIEŃ
23. Miasto dżinów: Rok w Delhi (Dalrymple William) 5,5 [opinia: Miasto o wielu obliczach]

24. Zerwane zaręczyny (Christie Agatha (pseud. Westmacott Mary)) 4,5 - wysłuchałam audiobooka [opinia: O pieniądzach się nie mówi, pieniądze się ma!]

25. Dziennik ukraiński: Notatki z serca protestu (Kurkow Andriej) 4,0 [„Obyś żył w ciekawych czasach” – chińskie przysłowie, a może przekleństwo]

26. Zapach rumianku (Siesicka Krystyna) 4,5

MAJ
27. Niebo nad pustynią (Zgierun-Łacina Anna (Łacina Anna lub Zgierun Anna)) 5,0 [Opinia: „Przyjaciel zasługuje na całą prawdę”*]

28. Kasacja (Mróz Remigiusz (pseud. Løgmansbø Ove)) 4,5

33. Zaginięcie (Mróz Remigiusz (pseud. Løgmansbø Ove)) 4,5

LIPIEC

34. Projekt Breslau (Zarębska Magdalena) 5,5 [Opinia: Klucz do Breslau]

35. Moja Ananke (Nowak Ewa) 4,0

36. Dwie damy Królewskiego Pałacu „Nowy Dwór” w Kowarach (Sawicki Krzysztof (ur. 1957), Potoczak-Pełczyńska Małgorzata, Kapałczyński Wojciech) 5,0 [Tajemnice pałacu Nowy Dwór]

37. Samotne wyspy i storczyk (Onichimowska Anna) 4,5 [Jak myśli chłopak?]

38. Rewizja (Mróz Remigiusz (pseud. Løgmansbø Ove)) 5,0

SIERPIEŃ

39. Zaginiona dziewczyna (Flynn Gillian) 5,0 [Świetnie się słuchało audiobooka w wykonaniu Zbigniewa Dziducha. Doskonały lektor, nie narzuca się, nie szarżuje, nie mówi falsetem, gdy czyta dzienniki Amy. Nawet przekleństwa Nicka brzmiały naturalnie, bo Nick po prostu taki jest :)]

40. Lubomierz - 725 lat historii miasta (Dygdałowicz Zbigniew) 5,0 [725 lat historii Lubomierza ]

41. Samotna wiosną (Christie Agatha (pseud. Westmacott Mary)) 5,0 [Za kulisami pisarskiego warsztatu]

42. Ogród wieczornych mgieł (Tan Twan Eng) 5,0

43. Ze Śnieżką w tle: Opowieść o królewskiej wsi Mysłakowice (Witczak Romuald) 5,0 [Rajskie ogrody u stóp Śnieżki]

44. Rewizja (Mróz Remigiusz (pseud. Løgmansbø Ove)) 4,0

45. Immunitet (Mróz Remigiusz (pseud. Løgmansbø Ove)) 4,0

WRZESIEŃ

46. Róża i cis (Christie Agatha (pseud. Westmacott Mary)) 4,5 [Opinia: Wybory (do parlamentu oraz życiowe)]

47. Tajemnica Brokeback Mountain (Proulx Annie E.) 5,0

PAŹDZIERNIK

48. Klątwa (Gutowska-Adamczyk Małgorzata) 4,0

49. Zemsta (Gutowska-Adamczyk Małgorzata) 4,0 [„Fortuna i namiętności. Zemsta” ]

50. Igrzyska śmierci (Collins Suzanne) 5,0 (wysłuchałam audiobooka w wykonaniu Anny Dereszowskiej, wspaniała interpretacja!)

LISTOPAD

51. W pierścieniu ognia (Collins Suzanne) 4,5 (Anna Dereszowska czyta doskonale!)

52. Kosogłos (Collins Suzanne) 4,0 być może książka zawdzięcza moją dość wysoką ocenę Annie Dereszowskiej.

53. Pamiętnik kobiety cudzołożnej (Leviant Curt) 5,5 [Zachwyt: „Ciągłe myślenie o grzechu jest gorsze niż sam grzech”]

54. Tajemnicza historia w Styles (Christie Agatha (pseud. Westmacott Mary)) 5,0 (wspaniała interpretacja Macieja Słoty)

55. Mikołajek i inne chłopaki (Goscinny René) 5,5 (audiobook - cudownie, genialnie przeczytana książką przez Irenę Kwiatkowską!)

56. Oskar Adam Keil (1856-1936) przedsiębiorca i wydawca z Jagniątkowa (Rzeszowski Robert) 6,0 (Opinia: O fascynacji dawnymi pocztówkami)

GRUDZIEŃ

57. Lisowczycy w Kowarach: Opowieść z czasów wojny 30-letniej (Witczak Romuald) 3,5 [Katolicy i protestanci]

58. Ekspozycja (Mróz Remigiusz (pseud. Løgmansbø Ove)) 3,0