Dodany: 02.02.2005 21:16|Autor: Teska

Niczym bajka ..

Czytałam kilka razy. Za każdym tak samo mnie wzruszała i wzbudzała tęsknotę... za czym? Może za tym magicznym światem pełnym szlachetnych i odważnych rycerzy? Za przeprawami przez dziki i złowrogi las? A może za czystą i skorą do poświęceń płomienną miłością?

Gdy pierwszy raz skończyłam czytać tę książkę, miałam nieodparte wrażenie, że oto odkryłam nową baśń. Rycerski on, niewinna i słodka ona, ich gorące uczucie napotykające przeszkody, symbol w postaci pasa przymarzniętego do ciała dziewczyny... mmmm, któż by nie chciał przeżyć podobnej przygody? W moim odczuciu opowieść ta mogłaby istnieć w ludzkiej świadomości jako baśń na miarę "Kopciuszka".

Gorąco polecam tym, którzy zaczytują się w książkach traktujących o średniowieczu i którym odpowiada tajemniczy, pełen czaru klimat epoki :)

Użytkownik: kamla 27.03.2007 16:13 napisał(a):
Odpowiedź na: Czytałam kilka razy. Za k... | Teska
Tesko, sama bym lepiej tego nie ujęła. Miałam 12 lat jak pierwszy raz ją przeczytałam. Ona jest niesamowita i wciąga jak magnez. Przez długi czas moim typem idealnego faceta był właśnie Ormund. Jeszcze podobał mi się jeden bohater, przyjaciel Ormunda, ale nie pamiętam jak miał na imię. Margit zawsze pisze o magii, ale tym razem przeszła samą siebie. Polecam.