Dodany: 20.12.2016 10:10|Autor:

Dwadzieścia miesięcy po aresztowaniu, dzięki wysiłkom przyjaciół Red Dust wychodzi na wolność. Jednak po powrocie na ranczo jest już tylko cieniem samego siebie. Tak bardzo zmieniło go więzienie. W dodatku pozostaje pod stałym nadzorem zastępcy nowego szeryfa. Podczas gdy Red powoli dochodzi do siebie, Shortgun Marlowe, bandyta, który swego czasu siał postrach w Newadzie, zapowiada przyjazd w okolice Greenstone Falls. Mieszkańców zaczyna ogarniać panika, gdyż najbliższy garnizon wojska stacjonuje zbyt daleko, a w mieście nie ma dosyć ludzi do jego obrony...

Seria „Comanche” ukazywała się w Belgii i Francji od 1972 roku, a ostatni tom pierwszego cyklu wydano w 1983 roku.

Hermann, będący ówcześnie wschodzącą gwiazdą komiksu frankofońskiego, tym właśnie tytułem wywalczył sobie miejsce wśród najważniejszych twórców komiksu europejskiego. W 2016 roku fakt ten został ukoronowany przyznaniem Hermannowi Grand Prix Festiwalu w Angoulême. Wydawnictwo Komiksowe od kilku lat proponuje czytelnikom komiksy Hermanna – serie „Wieże Bois-Maury”, „Bois-Maury” oraz cztery pojedyncze tomy komiksów – „Staruszek Anderson”, „Stacja 16”, „Bez przeznaczenia” (scen. Yves H.) i „Krwawe gody” (scen. Jean Van Hamme) to komiksy, które powinien znać każdy miłośnik europejskiego komiksu.

Autorem scenariusza jest Greg (właśc. Michel Régnier, 1931-1999), jeden z najwybitniejszych scenarzystów komiksowych, autor scenariuszy m.in. do serii komiksów o Spirou, we Francji najbardziej znany dzięki serii „Achille Talon”, redaktor naczelny magazynu „Tintin” oraz dyrektor literacki wydawnictwa Dargaud. Szacuje się, że był współtwórcą ponad 250 albumów.

[Prószyński i S-ka, 2017]