Dodany: 31.03.2010 23:08|Autor:

Otaczająca nas rzeczywistość z pozoru wydaje się realna, obiektywna i poddająca się logicznej interpretacji. Pewnie tak właśnie powinno być. Świat ma zapewne stanowić szczelnie zamknięte, rozpoznawalne terytorium, łatwe do uchwycenia poprzez nasze zmysły i umysł. Rodzaj akwarium, poza którym może i coś jest, lecz istnienia innych światów, obcych wymiarów możemy się co najwyżej tylko domyślać.

Jednak czasem coś w tej rzeczywistości pęka, następują jakieś zawirowania czasoprzestrzenne, niewidzialne granice przesuwają się. Powstaje rysa, szczelina, poprzez którą dane jest nam zobaczyć - lub tylko wyczuć - fragment Tajemnicy... I właśnie tropieniem takich szczelin w murze realnej rzeczywistości zajmuje się w swoich opowiadaniach Autorka. Pełne poezji, ciepła i klimatu opowieści wprowadzają nas w niedopowiedziany i nieuchwytny świat magii, zagadki i tego, czego nie potrafimy nazwać. Czasem grozy, czasem zadumy, ale prawie zawsze - nadziei.

O Autorce: Pisarka, publicystka, fotograf i redaktor, z wykształcenia mgr resocjalizacji. Od urodzenia gdańszczanka, obecnie mieszka w pełnej uroku miejscowości pośród trójmiejskich wzgórz morenowych. Autorka wielu opowiadań fantastycznych i obyczajowych, które ukazywały się w prasie ogólnopolskiej oraz artykułów z zakresu historii sztuki, a także powieści (kryminał miejski, kryminał górski), z których jedna ("Negatyw") została opublikowana przez wydawnictwo Marquardt Media w wydaniu specjalnym, pod tytułem "Muszę poznać prawdę", kolejna ukaże się niebawem, a następne czekają już w kolejce.

[Maszoperia Literacka, 2009]

Użytkownik: sowa 31.03.2010 23:30 napisał(a):
Odpowiedź na: Otaczająca nas rzeczywist... | Astral
Ja tu czegoś nie rozumiem - pogubiła się Sowa. - "Otaczająca nas rzeczywistość z pozoru wydaje się realna": jeśli "z pozoru się wydaje", czyli "wydawanie się" jest pozorne, to znaczy, że faktycznie jest realna. Nb. kiedyś rzeczywistość - to było tylko to, co realne; teraz może być realne albo wirtualne, więc przynajmniej ta pułapka jest już nieczynna :-).