Dodany: 24.11.2016 09:05|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Targi Książki Historycznej ruszają dzisiaj


Targi Książki HistorycznejDzisiaj – 24 listopada – startują w Warszawie Targi Książki Historycznej organizowane przez Fundację Historia i Kultura. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych od godziny 10:00 na Zamek Królewski (Muzeum, Arkady Kubickiego). Zaprezentuje się tam ponad 220 wystawców z całej Polski, ponadto będzie możliwość uczestniczenia w lekcjach muzealnych, konferencjach i spotkaniach z autorami czy spacerach historycznych. Targi potrwają do 27 listopada 2016 roku.

Organizatorzy zapraszają do odwiedzenia stoisk największych polskich wydawnictw – swoją ofertę przygotowały m.in. Wydawnictwo Bellona, Wydawnictwo Literackie, Państwowy Instytut Wydawniczy – a także do wzięcia udziału w wydarzeniach związanych z Rokiem Henryka Sienkiewicza. Dzisiaj o godzinie 14:00 odbędą się warsztaty dla nauczycieli Sienkiewicz w bibliotece cyfrowej Polona, dzięki którym można dowiedzieć się, jak wykorzystywać w pracy edukacyjnej udostępnione w Internecie zbiory twórczości pisarza. Przed Arkadami Kubickiego przez cały dzień trwać będą pokazy grup rekonstrukcyjnych – zaprezentowane zostanie m.in. obozowisko wojskowe z XVII wieku, odtworzone na podstawie Trylogii Sienkiewicza. Zapraszamy również na plenerową wystawę Pomiędzy historią a wyobraźnią, której tematem jest historyczność Trylogii.

Spis wszystkich stoisk wydawnictw, spotkań, konferencji oraz imprez towarzyszących dostępny jest na oficjalnej stronie Targów Książki Historycznej: historiaikultura.pl.

Wstęp na targi – bezpłatny.

 

Targi Książki Historycznej to wydarzenie promocyjno-informacyjne odbywające się co roku od ponad dwudziestu lat. Towarzyszą im liczne imprezy, spotkania autorskie, promocje książek oraz pokazy filmów fabularnych i dokumentalnych. Ich głównym celem jest popularyzacja literatury historycznej. Z każdym rokiem formuła targów rozwija się – oprócz wydawców książki historycznej, można było odwiedzać tematyczne salony (Salon Muzeów, Salon Bibliotek, Salon Antykwariatów), dzisiaj jednym z celów stało się nawiązywanie sąsiedzkiej współpracy międzynarodowej. Do tej pory w imprezie uczestniczyli już wydawcy z Litwy, Białorusi, Ukrainy, Rosji i Niemiec. Na Targach Książki Historycznej przyznaje się także Nagrodę KLIO, aby docenić wydawców, a także wyróżnić polskich autorów mających wkład w popularyzację wiedzy historycznej.

*

Źródło: historiaikultura.pl

Grafika: oficjalne logo Targów Książki Historycznej

Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: