Dodany: 20.11.2016 21:00|Autor: Kuba Grom

Czytatnik: Czeczotka

Czytam/czytałem ostatnio (20 listopada)

Przeczytałem:
* Oko na niebie - Philip K. Dick
Jak dla mnie jedna z lepszych książek Dicka, bardzo ciekawy koncept skupienia się na "wewnętrznych światach" ludzi. W pewnym stopniu podobny do Ubika, ale punkt ciężkości przesunięty w inną stronę - nierealność świata jest szybko odkrywana, działania bohaterów polegają więc na odkrywaniu zasad i sprawcy.

* Jezus, Elvis i Cocacola - Kinky Friedman
Bardzo amerykańska książka. Tak bardzo, że momentami niezrozumiała. Rozwiązanie rozczarowuje.

* Nieszczelna sieć - Haakan Nesser
Kolejny dobry skandynawski kryminał

* Lustrzany świat Melody Black - Gavin Extence
Bardzo ciekawa książka o tym jak bardzo życie może się popsuć i jak trudno potem powrócić do jako takiej normy.

* Śmierć w chmurach - Agatha Christie
Bardzo klasyczny kryminał, z ciekawą zagadką i bohaterami. Ale rozwiązanie nieco naciągane a wątki obyczajowe dość schematyczne.

Czytam:
*Efekt Lucyfera - Philip Zimbardo
Książka podsumowująca wyniki Stamfordzkiego Eksperymentu Więziennego i osadzająca jego wnioski w szerszym kontekście. Jak na razie wstrząsająca.

* Samotni - Haakan Nesser
Jak na razie tekst dość rozciągnięty. Barbarotti mało wyrazisty. Nie bardzo mi pasuje ta kryminalna intuicja - od razu śledczy zakładają że musieli mieć do czynienia z przestępstwem a nie wypadkiem czy samobójstwem, choć nie mają na to nic uchwytnego i zaczynają dochodzenie. Seria z Veeterenem jakoś bardziej mi się podobała.